A A+ A++

Reklama


Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA

Materiał wyborczy KWW ŁĄCZY NAS BRZEG – GRZEGORZ CHRZANOWSKI

Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA

Praca i aktywność każdego radnego to nie tylko obecność na komisjach stałych i sesjach. To także, a może nawet przede wszystkim, składane przez niego interpelacje i zapytania. W radzie powiatu najbardziej pracowitym i aktywnym radnym okazał się Mieczysław Grzybek, który w trakcie całej kadencji złożył 56 interpelacji i 16 zapytań, wręcz deklasując innych radnych powiatowych.

Zapytaliśmy więc najbardziej pracowitego radnego powiatowego o podsumowanie mijającej kadencji w jego wykonaniu i ewentualne plany na następną, w wypadku, gdyby zdobył w zbliżających się wyborach mandat radnego.

Reklama – ciąg dalszy wpisu poniżej


Materiał wyborczy KWW Krzysztofa Grabowieckiego

Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA

Poniżej cała treść odpowiedzi grodkowskiego radnego Mieczysława Grzybka na nasze pytania.

21 października 2018 r. odbyły się wybory samorządowe do rad gmin, powiatów, sejmików województw oraz do Sejmu. Wolą wyborców zostałem wybrany do Rady Powiatu Brzeskiego. Ponieważ mandat radnego powiatowego uzyskałem na terenie Gminy Grodków, w trakcie prac Rady Powiatu skupiałem się głównie na problemach właśnie tej gminy, co nie znaczy, że nie interesowałem się innymi problemami Powiatu Brzeskiego. W Radzie Powiatu pracuję w Komisji Budżetowej Powiatu, której byłem Przewodniczącym. Pracuję też w Komisji Skarg Wniosków i Petycji jako jej członek.
Żeby poznać dogłębnie problemy z jakimi boryka się Gmina Grodków uczestniczyłem niemal w 100% posiedzeń Rady Gminy Grodków. Dzięki temu mogłem potem tak skutecznie przedstawiać je podczas obrad Rady Powiatu Brzeskiego.
W trakcie obecnej kadencji składałem interpelacje i zapytania radnego. W roku 2019 złożyłem 6 interpelacji i zapytań, w roku 2020 były 2 interpelacje, ale też 4 zapytania radnego złożone pomiędzy sesjami. Rok 2021 zamknął się złożeniem 12 interpelacji i zapytań radnego, a w roku 2022 tych interpelacji było 9. Kierowałem również pytania poza sesjami do Zarządu Powiatu oraz dyrekcji BCM.
Ubiegły rok to 24 interpelacje i zapytania radnego, a w bieżącym roku na sesji styczniowej złożyłem 3 interpelacje.
Wspominane interpelacje dotyczyły w większości stanu dróg w powiecie brzeskim. Składałem interpelacje na temat dróg powiatowych na poszczególnych odcinkach: trasy Młodoszowice – granica województwa opolskiego w kierunku województwa dolnośląskiego, trasa Wojsław- Lubcz, trasa Stary Grodków-Rogów, trasa Gnojna kierunek Jutrzyna do granicy województwa, droga powiatowa biegnąca przez miejscowość Kopice w kierunku Żelaznej. Interpelacje dotyczyły również dróg Gałązczyce – Sulisław, Gałązczyce – Wierzbna. Dwukrotnie interpelowałem w sprawie drogi wojewódzkiej Mikołajowa – granica województwa.
Szczególnie mocno, bo trzykrotnie interpelowałem w sprawie dokończenia remontu drogi Bogdanów – Jaszów, gdyż ten odcinek drogi jest wyjątkowo mocno wyeksploatowany i jazda tą drogą jest po prostu niebezpieczna. To są oczywiście wybrane przykłady moich interpelacji tzw. „drogowych”, gdyż w rzeczywistości składałem je w sprawie wszystkich dróg powiatowych na terenie Gminy Grodków. Moje interpelacje dotyczyły również remontów chodników biegnących wzdłuż dróg powiatowych przebiegających przez wsie, takie jak Polana, Bąków i inne.
Jako radny postanowiłem, że nie będę się kierował wytycznymi organizacji, z której ramienia uzyskałem mandat. Uznałem, że moją partią jest Grodków i wytyczne moich wyborców i niczyje inne.
Dlatego też protestowałem przeciwko likwidacji nocnej i świątecznej opieki medycznej w Grodkowie, która pozbawiła mieszkańców miasta i gminy opieki zdrowotnej tak potrzebnej w naszej gminie. Likwidacja w szczególności dotknęła mieszkańców Bogdanowa, czy Jaszowa, którzy, aby skorzystać ze świadczeń leczniczych muszą pokonać dystans 50 kilometrów.
Głosowałem też przeciw włączeniu Liceum Ogólnokształcącego w Grodkowie do Zespołu Szkół, gdyż to włączenie pozbawiło prestiżu, jakim cieszyło się to Liceum przed tą zmianą.
10 grudnia 2023 r. zostało zlikwidowane połączenie Nysa – Grodków – Brzeg – Wrocław. Jest to bowiem problem tzw. „wykluczenia komunikacyjnego” Grodkowa.
Z mojej inicjatywy, wspartej jeszcze przez dwóch radnych z Grodkowa, Rada Powiatu Brzeskiego podjęła uchwałę wzywającą Polregio i Zarząd Województwa do przywrócenia tego połączenia.
W 2019 roku przy wsparciu dyrektora Muzeum Piastów Śląskich Pana Dariusza Byczkowskiego udało mi się pozyskać dotację Ministerstwa Kultury na remont dachu Kościoła Parafialnego w Grodkowie.
Do końca tej kadencji zamierzam również doprowadzić do wznowienia dyżurów aptek w Grodkowie.

W następnej kadencji, o ile wyborcy obdarzą mnie zaufaniem, zamierzam w dalszym ciągu mobilizować władze powiatu o lepsze dbanie o drogi powiatowe. Doprowadzić do remontu zdewastowanej drogi Bogdanów – Jaszów i przywrócić gminie Grodków Nocną i Świąteczną Opiekę Zdrowotną. Chciałbym również spowodować aby umożliwić ponowne usamodzielnienia się Liceum Ogólnokształcącego w Grodkowie. Będę aktywnie działał aby przywrócić dyżury aptek na terenie gminy. Tak jak do tej pory będę ściśle współpracować z Radą Gminy Grodków celem poznania problemów dotyczących naszej gminy oraz utrzymywać ścisłą więź z mieszkańcami Gminy, aby na bieżąco poznawać problemy dotyczące mieszkańców naszej gminy.
Zamierzam także doprowadzić do ponownego otwarcia pracowni rentgenowskiej w Grodkowie.

Reklama


Materiał wyborczy KWW ŁĄCZY NAS BRZEG – GRZEGORZ CHRZANOWSKI

Materiał wyborczy KWW ŁĄCZY NAS BRZEG – GRZEGORZ CHRZANOWSKI

Materiał wyborczy KWW Krzysztofa Grabowieckiego
Oryginalne źródło: ZOBACZ
1
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPrzemyski Jarmark Wielkanocny lada dzień!
Następny artykułWażne zmiany w bydgoskiej komunikacji miejskiej tuż-tuż. Co czeka pasażerów?