A A+ A++

Liczba wyświetleń: 924

Wczoraj w Paryżu odbyło się pilne spotkanie liderów Unii Europejskiej w sprawie sytuacji na froncie na wojnie Ukrainy z Rosją.

Wsłuchując się w to, co opowiadają europejscy przywódcy, można odnieść wrażenie, że coraz bardziej realne staje się zagrożenie włączenia kolejnych państw w konflikt zbrojny na wschodzie Ukrainy i są kraje chętne do wysłania tam swojego wojska. Sekwencja zdarzeń, jaka jawi nam się w tej chwili w rezultacie tych deklaracji, oznacza dla Polski zawieruchę wojenną.

Nagłe wezwanie wszystkich państw członkowskich UE na spotkanie w Paryżu przez Francję zostało ujawnione przez słowackiego premiera Roberta Fico, miało formalnie świadczyć o próbie skoordynowania działań i stanowisk wewnątrz Unii. Słowacki premier po posiedzeniu u prezydenta Macrona w Paryżu oświadczył, że są jakieś kraje chętne do wprowadzenia na Ukrainę swoich wojsk. „Chodzi o propozycje dotyczące bezpośredniego uczestnictwa żołnierzy państw członkowskich NATO i Unii Europejskiej w konflikcie na Ukrainie. Wiele państw zamierza wysłać wojska” – powiedział premier Fico.

W kontekście eskalacji napięć na linii Unia Europejska — Rosja, słowa słowackiego premiera Roberta Fico zyskują nowy wymiar. Premier Fico, podobnie jak węgierski przywódca Viktor Orban, wydaje się dążyć do uniknięcia udziału swojego kraju w konflikcie, kontrastując z bardziej zdecydowaną postawą polskich władz. Marszałek Sejmu RP nie ukrywa swojej determinacji do stawienia czoła Putinowi, zapowiadając publicznie „wgniecenie go w ziemię” i „wysłanie na cmentarz”, co w połączeniu z zapowiedziami wysokich rangą polityków amerykańskich budzi uzasadnione zaniepokojenie.

O ile Robert Fico i Victor Orban robią wszystko, aby poszukiwać dróg dyplomatycznego rozwiązania konfliktu, o tyle zaostrzająca się retoryka ze strony polskojęzycznych polityków może świadczyć o przygotowaniu do bardziej zdecydowanych działań. Być może w tym celu do Waszyngtonu został wezwany prezydent Andrzej Duda i premier Donald Tusk. Formalnie będą to obchody 25-lecia przyjęcia Polski do NATO, ale w obecnej sytuacji może się okazać, że jest jakieś drugie dno związane z tą równoczesną wizytą obu polskich przywódców, co jest niezwykłe.

Amerykańska dyplomacja, reprezentowana przez prezydenta Joego Bidena, również odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu postaw sojuszniczych. Wzywanie na „dywanik” polskich liderów, prezydenta Andrzeja Dudy oraz premiera Donalda Tuska, może sugerować próbę skonsolidowania wsparcia i wypracowania jednolitej strategii wobec Rosji. Ostateczne decyzje i kierunki działań, które zostaną podjęte, będą miały znaczący wpływ na dalszy rozwój sytuacji w regionie.

W tym kontekście warto też wspomnieć tajne obrady polskiego Sejmu, o których powiedział wicemarszałek Krzysztof Bosak, które mogą dotyczyć krytycznych kwestii bezpieczeństwa narodowego i międzynarodowego, w tym potencjalnego zaangażowania Polski w konflikt. Polska stoi przed trudnymi wyborami, które mogą zaważyć na przyszłości nie tylko kraju, ale i całego regionu.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć “Wolne Media” finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji “Wolnych Mediów”. Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSprawdzamy opinie eksperta Agaty o aranżacjach polskich mieszkań na wynajem – czego oczekują współcześni lokatorzy?
Następny artykułWątek prywatyzacji KGHM znów tematem dyskusji