A A+ A++

Od 14 marca 2024 r. sąd będzie mógł zarządzić przeprowadzenie rozprawy zdalnej, jeżeli nie stoi temu na przeszkodzie wzgląd na charakter czynności, które mają być dokonane na rozprawie oraz zagwarantowana zostanie pełna ochrona praw procesowych stron i prawidłowy tok postępowania. W tym trybie na sali będzie przebywać sąd i protokolant. Pozostałe osoby nie będą musiały być w budynku sądu. W toku rozprawy zapis obrazu i dźwięku będzie przekazywany między budynkiem sądu prowadzącego postępowanie oraz miejscem przebywania uczestników. Wobec tego sama formuła rozpraw zdalnych nie ulegnie istotnym zmianom.

W przepisach covidowych nie została szczegółowo uregulowana kwestia zawiadomień na rozprawy zdalne. Praktyka sądów była w tym zakresie różna – niektóre sądy przesyłały link do rozprawy już na etapie wezwania na rozprawę, inne na kilkanaście czy kilkadziesiąt minut przed rozprawą.

Od 14 marca 2024 r. sąd wzywając na rozprawę zdalną, poinformuje jej uczestników o możliwości udziału w niej na sali sądowej lub w przypadku zamiaru zdalnego uczestnictwa o konieczności wcześniejszego zgłoszenia. Do wezwania załączane będzie pouczenie o terminie na zgłoszenie zamiaru zdalnego udziału w rozprawie – najpóźniej na 3 dni robocze przed wyznaczonym terminem posiedzenia. Udział w rozprawie zdalnej będzie można zgłosić w formie elektronicznej, wskazując adres e-mail.

czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZmiana tekstowa miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla strefy przemysłowej położonej w rejonie ulicy Przemysłowej w Opocznie
Następny artykułEkologiczne źródła ciepła: przyszłość ogrzewania domów