A A+ A++

NOWY TARG. Przebudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego połączona z jego wyposażeniem kosztować będzie ponad 22,5 mln zł.

Inwestycja polegać ma na rozbudowie Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego na potrzeby SOR, OIOM oraz poradni pocovidowych wraz z infrastrukturą techniczną.

Zakres prac obejmuje przebudowę całego parteru budynku C szpitala, na którym znajduje się obecny SOR, celem dostosowania do wymagań określonych rozp. Ministra Zdrowia.

– W tej chwili mamy taką sytuację, że szczególnie do diagnostyki obrazowej pacjenci muszą udawać się do innej części szpitala. Dlatego poważnie rozważamy zlokalizowanie tomografu komputerowego bezpośrednio w sąsiedztwie SOR albo też na samym SOR. Jeżeli nam oczywiście warunki lokalowe na to pozwolą. To byłoby duże udogodnienie dla personelu pracującego w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym – tłumaczy Marek Wierzba. Dyrektor szpitala dodaje, że głównym założeniem remontu jest zwiększenie możliwości diagnostycznych SOR.

Zmieniony zostanie całkowicie układ istniejących pomieszczeń (ścian wewnętrznych) oraz instalacji, w tym, m.in: c.o., wentylacji mechanicznej i klimatyzacji, wod.-kan., ciepłej i zimnej wody, oświetlenia ogólnego podstawowego i rezerwowego, ewakuacyjnego i kierunkowego, gazów medycznych, kontroli dostępu. Powstanie pomieszczenie do triażu wstępnego wraz z izolatką dla pacjentów z chorobami zakaźnymi i triażu ogólnego, którego liczba stanowisk zostanie zwiększona. Inwestycja zakłada też przebudowę łazienek oraz kompletne wyposażenie wszystkich pomieszczeń w odpowiednie meble – m.in. kozetki dla pacjentów, parawany, sprzęt niezbędny do segregacji medycznej i rejestracji osób (m.in. automat biletowy, wyświetlacz zbiorczy, terminal stan., wyświetlacz stan., kardiomonitor i tablety medyczne dla osób przeprowadzających segregację medyczną). SOR zostanie doposażony w nowoczesny sprzęt medyczny, w tym tomograf komputerowy,pompy infuzyjne, aparat do znieczulenia.

“Realizacja inwestycji pozwoli na zmianę układu pomieszczeń SOR, w tym zapewnienie dwuetapowego triażu, co pozwoli na ciągłość działania SOR w przypadku stwierdzenia podejrzenia choroby zakaźnej u pacjenta. Przyczyni się to do znacznej poprawy bezpieczeństwa pacjentów. Ponadto wpłynie bezpośrednio na zapewnienie ciągłości udzielania świadczeń medycznych w stanach nagłego zagrożenia życia i zdrowia, co przełoży się na zwiększenie efektywności syst. ratownictwa medycznego. Wymiana wyeksploatowanego sprzętu diagnostycznego i aparatury wspomagającej funkcje życiowe pacjenta na nowoczesny przyczyni się do poprawy jakości udzielanych świadczeń; poprawy warunków pracy personelu med.; szybszą i skuteczniejszą diagnozę pacjenta; zwieszenie efektywności udzielanych świadczeń” – czytamy w opisie zadania.

Inwestycja zrealizowana ma zostać w 2025 r. Jej koszt to ponad 22,5 mn zł. Dofinansowanie z Funduszu Medycznego wyniesie 15 mln, pozostała kwota pochodzić ma ze środków własnych szpitala.

s/

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNFZ przypomina – cały czas można skorzystać z bezpłatnych badań dotyczących jelita grubego
Następny artykułNajpierw pobiegli, później wspólnie morsowali