Po wyrównanej i dramatycznej walce koszykarki KGHM BC Polkowice uległy zespołowi VBW Arka Gdynia 89:91.

Początek meczu nie zapowiadał tak dramatycznego końca spotkania. Po dwóch kwartach polkowiczanki wyraźnie prowadziły ale po przerwie wszystko się zmieniło. Gdynianki zaczęły odrabiać starty doprowadzając do remisu. Do rozstrzygnięcia meczu potrzebna była dogrywka. Tutaj więcej szczęścia miały nasze rywalki. Ostatecznie to one wygrały 89:91 a o zwycięstwie przesądził celny rzut w ostatniej sekundzie meczu Rennie Davis .

KGHM BC Polkowice – VBW Arka Gdynia 89:91

Punkty dla polkowiczanek zdobyły: Fraser 28, Stanković 20, Banaszak 19, Friskovec, Gertchen i Piestrzyńska po 5, Kośla 4 i Gajda 3.

W najbliższą sobotę koszykarki KGHM BC podejmować będą zespół z Gorzowa Wlkp.