Aluron CMC Warta Zawiercie odpadła z rywalizacji o Puchar CEV. “Jurajscy Rycerze” w Arenie Sosnowiec odrobili straty z pierwszego meczu ćwierćfinałowego, ale w złotym secie lepsza okazała się Asseco Resovia Rzeszów.

Ćwierćfinałowe spotkanie Pucharu CEV było jednym z najważniejszych meczów dla siatkarzy Aluronu w tym sezonie. W Arenie Sosnowiec „Jurajscy Rycerze” walczyli o odwrócenie losów rywalizacji z Asseco Resovią Rzeszów. W pierwszym starciu zawiercianie przegrali na Podpromiu 0:3 i aby awansować do najlepszej czwórki rozgrywek, musieli wygrać aż cztery sety.

Odwrócić losy rywalizacji w Sosnowcu

W znacznie lepszej sytuacji byli siatkarze Resovii, którzy do awansu potrzebowali zaledwie dwóch wygranych partii. Podopieczni Michała Winiarskiego nie tylko musieli zwyciężyć za trzy punkty (3:0 lub 3:1), ale także rozstrzygnąć na swoją korzyść złotego seta. Tym razem mieli jednak po swojej stronie publiczność, która nieraz poniosła zawiercian do końcowego triumfu. Choć spotkanie rozegrano w sosnowieckiej hali, fani Aluronu wypełnili ją niemal po brzegi. Na kilka godzin przed spotkaniem dostępne było ostatnie kilkadziesiąt biletów.