A A+ A++

W tekście umieszczono linki reklamowe naszego partnera

Niedrogi gimbal do smartfonów o szerokości poziomej od 4,8 do 10,5 cm. Możemy trzymać go w dłoniach poprzez wygodne uchwyty lub opcjonalnie zamontować statyw. Znajdziemy tu też dwie dodatkowe stopki, które mogą posłużyć do montażu oświetlenia LED i mikrofonu, co jeszcze bardziej wpłynie na jakość naszych zdjęć i nagrań. Sama podpórka do smartfonu nie tylko zapobiega wysunięciu się sprzętu, ale też pokryta jest gumą, przez co nie porysuje obudowy.

Gimbal z trzyosiową stabilizacją obrazu i czterema trybami pracy – All Follow, Half Follow, Lock Full oraz First Person View. Towarzysząca mu aplikacja na systemy Android i iOS dodatkowo rozszerza jeszcze funkcjonalność sprzętu (m.in. o funkcje Dolly Zoom, Inception Mode, Slow Motion czy Panoramic Shoot), a dołączony do zestawu trójpod pozwoli zmienić gimbala w stabilny statyw do postawienia w dowolnym miejscu. Uchwyt pasować będzie do wszystkich smartfonów w rozmiarze do siedmiu cali, na wyposażeniu znalazł się też akumulator obsługujący technologię szybkiego ładowania.

W lekkiej i kompaktowej obudowie tego gimbala umieszczono system stabilizacji iSteady 6.0, który wpływa na bardzo stabilny obraz nawet podczas silnego wiatru czy nierównego podłoża. Co więcej, urządzenie posiada też system wykrywania i śledzenia ruchu w trakcie nagrywania dynamicznych scen. Hohem iSteady Mobile+ umożliwia instalację dodatkowej lampy LED i sterowanie aplikacjami zewnętrznymi, jego obsługa jest bardzo intuicyjna, a wydajny akumulator nie tylko pozwala na 13 godzin pracy sprzętu, ale może tez służyć jako powerbank dla telefonu. Gimbal pasować będzie do różnych smartfonów, a jego maksymalny udźwig wynosi 280 gramów.

Moza Mini MX to kompaktowy gimbal, w którym trzyosiowy stabilizator wspierany jest dodatkowo przez algorytm przeciwwstrząsowy Deep Red. Przekłada się to na profesjonalną stabilizację obrazu oraz płynność nagrań nawet, kiedy kręcimy podczas biegania czy jeździe na snowboardzie. Sprzęt kompatybilny jest z różnymi smartfonami, a wszystkie przyciski sterowania umieszczone są wygodnie pod kciukiem na ergonomicznym uchwycie. Urządzeniu towarzyszy też aplikacja do prostej edycji wideo, a po złożeniu sprzęt zmieści się w kieszeni.

Lekki i w pełni składany gimbal, napędzany przez bezszczotkowy silnik o wysokim momencie obrotowym, który reaguje nawet na niewielkie przesunięcia ręki. Bez obaw, nowoczesne algorytmy sterowania pomagają uzyskać stabilny obraz dzięki wykrywaniu położenia gimbala w czasie rzeczywistym, są też w stanie wyeliminować wszelkie wstrząsy kamery. Do dyspozycji mamy takie funkcje jak podążanie za obiektem, Timelapse, Hyperlapse, Motionlapse, Dynamic Zoom, tryb panoramy czy CloneMe, przełączamy się między nimi za pomocą przycisku umieszczonego pod kciukiem, sprzęt obsługuje też technologię rozpoznawania gestów. W zestawie znajdziemy także tripod, magnetyczny uchwyt oraz praktyczne etui podróżne na gimbala i wszystkie jego akcesoria.

Nowoczesne gimbale produkuje także Xiaomi, a ten model najlepiej współpracować będzie ze sportową kamerką tej chińskiej marki. Sprzęt posiada m.in. trzyosiową stabilizację obrazu, cztery tryby pracy do wyboru i pojemną baterię oferująca osiem godzin ciągłej pracy, która może też służyć jako powerbank dla podłączonego do gimbala sprzętu. Dużym plusem jest również wysoka jakość wykonania uchwytu ze stopu aluminium z frezowaniem CNC, co znacznie zwiększa sztywność i stabilność PTZ, a także możliwość intuicyjnego obsługiwania go za pomocą ruchu dłoni oraz palców.

Baseus SUYT-0G to kolejny gimbal ręczny do smartfonów, którego uchwyt pasować będzie do każdego modelu o wadze nie przekraczającej 250 gramów. Jego funkcje zaś sprawdzą się nie tylko podczas kręcenia filmów, ale też robienia profesjonalnych zdjęć – to m.in. zasługa czujnika ruchu do automatycznej kalibracji przy fotografii portretowej i krajobrazowej. Do dyspozycji mamy też trzyosiową stabilizację obrazu, ręczny zoom, inteligentny tryb śledzenia ruchu, Dolly Zoom, Timelapse czy technologię rozpoznawania obrazu. Więcej funkcji znajdziemy w aplikacji na iOS i Androida, a akumulator gimbala pozwala nawet na 12 godzin bezprzewodowej pracy.

Na koniec najdroższy sprzęt w zestawieniu, którego wysoką jakość docenią nawet profesjonaliści. Gimbal Zhiyun Weebill S przeznaczony jest do aparatów, a wykonany z lekkiego i bardzo wytrzymałego włókna węglowego. Dzięki specjalnemu algorytmowi automatycznie rozpoznaje wagę urządzenia i wybiera optymalną siłę silnika dla uzyskania najlepszej dokładności filmowania, cechuje się bardzo szybkim czasem reakcji, umożliwia fotografowanie w trybach Timelapse oraz Motionlapse i skutecznie redukuje wszelkie drgania obrazu. Gimbala nie musimy nawet trzymać w rękach, możemy sterować nim zdalnie za pomocą smartfonu lub dołączonego do zestawu pilota, kąt obrotu głowicy wynosi 360 stopni, a maksymalny czas pracy na baterii to 10 godzin.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułElektryczne hulajnogi: Przyszłość mobilności miejskiej
Następny artykułCapito znalazł nową posadę w świecie sportów motorowych