A A+ A++

Mieszkanka Polkowic odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających. Z punktu widzenia policyjnej służby nie byłoby to nic niecodziennego, gdyby nie to, że kierująca została zatrzymana za kierownicą samochodu przeznaczonego do szkolenia przyszłych kierowców. 30-latka wsiadła za kierownicę samochodu nauki jazdy pod opieką instruktora, aby zaliczyć zajęcia praktyczne w ramach kursu na prawo jazdy. Teraz o dalszym losie polkowiczanki zadecyduje sąd.

Niedoszła kierująca wpadła na jeździe pod wpływem narkotyków na lekcjach praktycznych. W minioną sobotę samochód nauki jazdy, który prowadziła, został zatrzymany do kontroli przy ulicy 11 Lutego w Polkowicach przez patrol polkowickiej prewencji.

Reakcje psychofizyczne podczas kontroli siedzącej za kierownicą 30-latki wzbudziły podejrzenie funkcjonariuszy. Kobieta została poddana badaniu narkotesterem. Po chwili urządzenie potwierdziło obecność narkotyków w jej organizmie. Kursantka znajdowała się pod wpływem amfetaminy i metamfetaminy. Dalszy los polkowiczanki będzie znany po wyniku badania pobranej krwi. Po otrzymaniu wyników badania oraz przeprowadzeniu niezbędnych policyjnych czynności opisywaną sprawą zajmie się sąd.

W świetle obowiązujących przepisów za popełnienie przestępstwa kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa zarówno po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków, prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie na numer alarmowy 112.

asp. Przemysław Rybikowski/ Policja Polkowice
FOT. POLICJA POLKOWICE

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł„Klikam z głową” – propozycja Urzędu Komunikacji Elektronicznej
Następny artykułWarsztaty asertywności i samoobrony dla nastolatek (zapowiedź)