W miniony weekend policjanci zostali powiadomieni o tym, że życie jednego z mieszkańców Zabrza jest zagrożone. Dzięki szybkiej i skoordynowanej akcji oraz współpracy ze strony zgłaszających, mężczyzna został odnaleziony w Ustroniu. Policjanci wybili szybę w samochodzie, udzielili mu pierwszej pomocy i przekazali służbom medycznym.
O szczegółach interwencji informuje Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. – Mundurowi z Ustronia otrzymali zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, z którego wynikało, że 41-letni mieszkaniec powiatu zabrzańskiego znajduje się w stanie zagrożenia życia i może przebywać w mieście. Czynności poszukiwawcze koordynował i nadzorował zastępca komendanta Komisariatu Policji w Ustroniu, komisarz Michał Foltyn. Zaraz po ogłoszeniu alarmu, wspólnie z komendantem Komisariatu Policji w Strumieniu, aspirantem sztabowym Leszkiem Krzywdą, również ruszył w teren, aby wspierać działania poszukiwawcze – mówi Krzysztof Pawlik.
Podczas poszukiwań, około godziny 23.00, komendanci zauważyli przy ulicy Nadrzecznej samochód, którym według zgłoszenia poruszał się zaginiony. Wewnątrz zamkniętego pojazdu znajdował się nieprzytomny mężczyzna. Natychmiast podjęli decyzję o wybiciu szyby i wyciągnęli 41-latka z pojazdu. Niezwłocznie udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy i zaopiekowali się nim do momentu przekazania służbom medycznym. Tym samym trwające kilka godzin poszukiwania miały swój szczęśliwy finał.
– Tego typu zgłoszenia są zawsze traktowane przez policjantów priorytetowo. Mundurowi natychmiast po zgłoszeniu, z którego wynikało, że 41-latek potrzebuje pomocy, podjęli wszystkie możliwe kroki, żeby natychmiast mu jej udzielić. Dowiedli tym, że hasło „Pomagamy i chronimy” to nie tylko motto polskiej policji, ale misja, którą funkcjonariusze wypełniają z dumą – podkreśla Krzysztof Pawlik.
Funkcjonariusze policji przypominają: nie jesteś sam w trudnej sytuacji, kiedy borykasz się z problemami. Zawsze można zwrócić się do instytucji i osób, które pomogą nam przejść przez trudny okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt z psychologiem, psychiatrą lub poradnią zdrowia psychicznego. Każda osoba, która zmaga się z trudnymi chwilami, nie potrafi sama sobie pomóc, a tej pomocy potrzebuje, może skorzystać ze wsparcia specjalistów. Nie wstydź się zadzwonić! Są osoby, które czekają na twój telefon. Nie stawiają diagnozy, nie leczą, bo tego nie da się zrobić przez telefon, ale wysłuchają, podpowiedzą, co robić i udzielą wsparcia.
Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym – tel. 116 123, Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży – tel. 116 111, bezpłatna linia wsparcia dla osób po stracie bliskich – tel. 0 800 108 108, Telefoniczna Pierwsza Pomoc Psychologiczna – tel. 22 425 98 48, całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli – tel. 800 080 222, Ogólnopolski Telefon Dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” – tel. 800 120 002, Ogólnopolski Telefon Zaufania „Uzależnienia behawioralne” – tel. 801 889 880, Ogólnopolski Telefon Zaufania „Narkotyki – Narkomania” – tel. 801 199 990.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS