A A+ A++

Już dziś 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W całej Polsce na ulice miast wyszło aż 120 tys. wolontariuszy. Wsparcie w zapewnieniu bezpieczeństwa kwestującym i w bezpieczny przebieg imprezy zaangażowali się również policjanci.

Funkcjonariusze policji nie tylko grają z WOŚP poprzez przekazywanie na licytacje specjalnych voucherów. Kilka tysięcy mundurowych pojawi się dziś na ulicach, by zapobiec incydentom. W działania te włącza się również policjanci z naszego regionu. Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione, zadbają o bezpieczeństwo wolontariuszy i osób kwestujących.

– Nieodzownym atrybutem wolontariuszy są wszystkim doskonale znane „serduszkowe” naklejki. Jeśli będą mieli Państwo podejrzenie, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką, prosimy mieszkańców o kontakt z Policją lub strażą miejską/gminną – podkreślają policjanci.

Porady dla darczyńców Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
– Każdy z wolontariuszy jest wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety, adresem wolontariusza. Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza;
– Dodatkowo identyfikator musi mieć „serduszkowe” logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy;
– Każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator na widocznym miejscu;
– Skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.

Policjanci przekazują również wskazówki dla samych wolontariuszy. — Nie prowadźcie zbiórek w miejscach mało uczęszczanych, na źle oświetlonych ulicach, miejscach, które na Waszym osiedlu uznawane są za niebezpieczne. Unikajcie prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej!!! Starajcie się zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a jeżeli to możliwe opiekę osób dorosłych. Szczególnie ważne jest, abyście wracając do Waszego sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy, poruszali się w grupie, korzystajcie z pomocy Waszych znajomych, bliskich. Jeżeli będziecie tego potrzebowali zwracajcie się o pomoc do policji – dodają mundurowi.

Porady dla wolontariuszy
Prowadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach: centrach handlowych, w których zatrudnieni są pracownicy ochrony; głównych ciągach komunikacyjnych; miejscach dobrze oświetlonych; miejscach, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych; miejscach objętych monitoringiem kamer itp.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: [email protected] lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPiaszczyste plaże i wspaniałe krajobrazy. Świetny kierunek na urlop w sierpniu
Następny artykułGosek-Popiołek kontra PiS w sprawie lasów