22 stycznia 2024 10:50. fot. użyczona / Artykuł sponsorowany
Tematy: sponsorowany
Gainer to węglowodanowo-białkowy suplement diety, który często określany jest mianem odżywki na masę. To wysokokaloryczny preparat, stworzony z myślą o sportowcach i osobach aktywnych fizycznie, których celem jest zwiększenie masy ciała i rozbudowa masy mięśniowej. To także okazjonalna alternatywa dla klasycznych posiłków, która umożliwia dostarczenie do organizmu znacznej ilości kalorii.
Czym jest gainer?
Gainer to odżywka na masę, która stanowi źródło węglowodanów i białek. To wysokoenergetyczny suplement diety, który zawiera pożądane makroskładniki w proporcji 4:1, co oznacza, iż 80% odżywki stanowią węglowodany, a 20% – białka.
Gainer, oprócz cennych makroskładników, może zawierać także dodatkowe składniki, takie jak glutamina, aminokwasy BCAA, olej MCT czy kreatyna, co może pozytywnie oddziaływać na jakość preparatu i efektywność suplementacji.
REKLAMA
Gainery – dla kogo?
Gainery najczęściej wykorzystywane są przez sportowców i osoby aktywne fizycznie, którym zależy na zwiększeniu masy ciała i rozbudowie masy mięśniowej. Odżywki na masę są szczególnie chętnie stosowane przez zawodników dyscyplin siłowych. Ponadto po węglowodanowo-białkowe suplementy diety często sięgają osoby z ektomorficzną budową ciała, które wyróżniają się szczupłą sylwetką i mają trudności z przyrostem masy ciała.
Ze względu na fakt, iż gainery stanowią wysokoenergetyczne preparaty, odżywki na masę mogą być również wykorzystywane jako okazjonalna alternatywa dla tradycyjnego posiłku. Warto jednak pamiętać, iż gainer stanowi jedynie uzupełnienie diety i nie zastępuje zbilansowanych posiłków, dlatego też nie powinien być wykorzystywany zbyt często jako zamiennik klasycznych dań.
Jak działa gainer?
Gainer to źródło węglowodanów, które dostarczają do organizmu odpowiednią porcję energii do wykonywania aktywności fizycznej i zwiększania masy ciała, oraz białek, które są niezbędne do rozbudowy masy mięśniowej. Odżywki na masę mogą wykazywać działanie anaboliczne i antykataboliczne, a tym samym mogą pobudzać syntezę białek mięśniowych, hamować ich rozpad i sprzyjać przyrostowi masy mięśniowej.
Węglowodanowo-białkowe suplementy diety stosowane przed treningiem mogą zapewniać odpowiednią podaż energii i opóźniać pojawienie się uczucia zmęczenia i znużenia, a tym samym mogą sprzyjać wydłużeniu czasu trwania aktywności fizycznej i przyspieszeniu osiągnięcia pożądanych efektów treningowych. Z kolei gainery przyjmowane po ćwiczeniach mogą wspomagać przyrost tkanki mięśniowej i przyspieszać regenerację ustroju, a dzięki temu mogą umożliwiać szybszy powrót do pełnej sprawności i wykonanie kolejnego treningu. Dlatego też węglowodanowo-białkowe preparaty warto stosować zarówno przed rozpoczęciem wykonywania aktywności fizycznej, jak i po zakończeniu ćwiczeń. Gainery można stosować również w dni nietreningowe, jednak nie należy przyjmować odżywki na masę wieczorem, tuż przed snem.
Najlepszy gainer, czyli jaki?
Najlepszy gainer to taki, który zawiera jednocześnie węglowodany proste i złożone, co umożliwia stopniowy przypływ energii i zaspokaja potrzeby organizmu człowieka na dłuższy czas. Jednocześnie dobra odżywka na masę powinna zawierać łatwo przyswajalne białko wysokiej jakości – w gainerach często wykorzystuje się białko serwatkowe, kazeinę lub też albuminy jaj. Oprócz węglowodanów i białek często w gainerach można znaleźć również inne składniki, takie jak witaminy, składniki mineralne, aminokwasy BCAA, kreatyna czy olej MCT, które mogą pozytywnie oddziaływać na funkcjonowanie organizmu sportowca.
Dobrej jakości odżywki na masę możesz znaleźć na stronie https://ostrovit.com/pl/menu/gainer-18826.html. Szeroki wybór i mnogość wariantów smakowych dostępnych w przystępnych cenach w asortymencie producenta OstroVit sprawia, że każdy znajdzie gainer dopasowany do indywidualnych potrzeb i preferencji.
Artykuł sponsorowany
To jest artykuł sponsorowany nadeslany przez naszego klienta. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.
Dodano: 22 stycznia 2024 10:50
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS