A A+ A++

Świdnickie Koło Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta gościło dzisiaj swoich przyjaciół z kół w Kodniu, Puławach, Terespolu i dalekim Tapinie położonym nieopodal Przemyśla. Okazją był kończący się okres bożonarodzeniowy, dający okazję do podzielenia się opłatkiem i złożenia sobie życzeń.

– Nie ukrywam, że lokal naszej kuchni jako miejsca spotkania wybrałem nieprzypadkowo. Chciałem pochwalić się, jak zmieniliśmy oblicze tego miejsca, dostosowując je do współczesnych wymogów sanitarno-epidemiologicznych, ale także gruntownie poprawiając jego estetykę. Użytkujemy je dzięki życzliwości władz miasta, które dzierżawią nam je na maksymalnie preferencyjnych warunkach. O skali pomocy niesionej przez samorząd świadczy fakt, że burmistrz Waldemar Jakson, jako pierwszy w Polsce został uhonorowany pamiątkową odznaką „Przyjaciel Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta – mówił Stanisław Kubiniec, prezes koła.

N spotkanie ze społecznikami przybyli Marcin Dmowski, zastępca burmistrza, Włodzimierz Radek, przewodniczący Rady Miasta oraz Andrzej Mańka, przewodniczący Rady Powiatu i dyrektor Centrum Usług Społecznych.

– Wielki szacunek i podziw należy się Państwu za to, że nie działacie od przypadku do przypadku, lecz systematycznie i konsekwentnie, od wielu lat, realizujecie swoją misję niesienia pomocy ludziom, którzy z różnych powodów nie potrafią samodzielnie poradzić sobie w życiu. Doskonale znacie potrzeby naszej społeczności i bardzo efektywnie, w przemyślany sposób, wykorzystujecie otrzymane od samorządu środki. Świetnie uzupełniacie wysiłki instytucji powołanych do realizacji polityki społecznej w obszarze pomocy, za co składam Wam serdeczne podziękowania – powiedział Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Włodzimierz Radek, przewodniczący Rady Miasta życzył członkom towarzystwa wielu sił do szlachetnego działania, a Andrzej Mańka, dyrektor Centrum Usług Społecznych zachęcał gości do korzystania ze świdnickich doświadczeń w reformowaniu instytucji prowadzących politykę społeczną.

– Istniejący wcześniej Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej służył praktycznie jedynie do dystrybucji funduszy pomocowych. Powstanie Centrum Usług Społecznych nie tylko skupiło MOPS, Miejskie Centrum Usług Socjalnych i Miejskie Centrum Profilaktyki w jeden organizm, ale znacznie poszerzyło horyzonty naszej działalności. Pomoc społeczna jest obecnie jedynie jej fragmentem. Dołączyły do tego, między innymi, szeroka współpraca w organizacjami pozarządowymi, aktywizacja środowisk senioralnych, czy też organizacja wydarzeń, w których mogą uczestniczyć wszyscy mieszkańcy miasta – przekonywał Andrzej Mańka.

W spotkaniu uczestniczył również ks. kan. Andrzej Krasowski, proboszcz parafii pw. NMP Matki Kościoła, który poprowadził wspólną modlitwę i  udzielił zebranym błogosławieństwa.

Last modified: 20 stycznia, 2024

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZapraszamy do Ogrodu Botanicznego IHAR. Można zażyć nieco lata w środku zimy
Następny artykułGCK Gdynia: Kulturalny Wtorek | Broadway w Konsulacie vol. 2