W Słubicach rozegrane zostały 87. Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym. Nie mogło na nich zabraknąć legendy przemyskiego kolarstwa Krzysztofa Gierczaka. Niespodzianki nie było. Kapitalnie dysponowany na trudnej trasie pan Krzysztof wrócił do domu ze złotem i n-tym tytułem mistrza Polski! Gratulujemy!

Impreza rozegrana została 13 i 14 stycznia br. Organizatorem był Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, oczywiście pod patronatem Polskiego Związku Kolarskiego. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych: młodzików, juniorów młodszych, juniorów, orlików, elity i masters.

Przemyślanin Krzysztof Gierczak, który reprezentuje barwy MTB Zrywu Buszkowiczki (gmina Żurawica), wystartował w kategorii „masters III B” i bezapelacyjnie sięgnął po tytuł mistrza Polski. Kolejny w swojej fascynującej i przebogatej sportowej karierze. Na mecie wyprzedził Jacka Brzózkę (JBG-2 Team) i Artura Spławskiego (Merx Team Wągrowiec).

Złoto w Słubicach to zwieńczenie znakomitego kolejnego sezonu przełajowego dla K. Gierczaka. Pod koniec 2023 r. wygrał m.in. Puchar Polski CX w Sławnie, a także zajął 7. miejsce w mistrzostwach świata weteranów w niemieckim Hamburgu.

Autor: Mariusz Godos