A A+ A++

Światowe trendy w urządzaniu mieszkań zmieniają się praktycznie z roku na rok. Nowości czasem okazują się być zaskakująco dobrym pomysłem, jednak zdarza się również, że popularne formy kompletnie nie trafiają w gusta osób aranżujących własne wnętrze. Od kilku lat można zauważyć, że swoistym kluczem do projektowania pięknych mieszkań jest minimalizm – punkt łączący znane style skandynawskie i loftowe. Czym jeszcze się charakteryzują? Odpowiadamy na to pytanie!

Surowość zaczerpnięta wprost z Nowego Jorku. Poznaj od kulis loftowe wykończenie wnętrz

Głównym zadaniem stylu industrialnego, nazywanego przez wielu także loftowym, jest stworzenie prostej przestrzeni, która charakteryzuje się maksymalnym poziomem funkcjonalności. Przeważnie tego typu mieszkania powstają w dobrze oświetlonych, otwartych i wysokich pomieszczeniach. To właśnie imponujący metraż otwiera przed projektantami spore pole do popisu. Wnętrza loftów na pierwszy rzut oka wydają się bardzo surowe i jest to celowy zabieg. Znakiem rozpoznawczym dla takiego stylu jest odkrycie wszelkich materiałów konstrukcyjnych. Mile widziany jest goły beton, drewniane bele wspierające konstrukcję ścian czy chociażby cegła, która stała się pewnego rodzaju symbolem awangardowego industrialu. Coraz więcej renomowanych architektów proponuje także zaprezentowanie wszelkich rur, przewodów czy klasycznych grzejników. Takie elementy stanowią o niepowtarzalnym klimacie loftów. Pamiętaj, że aranżując mieszkanie w ten sposób powinno się wybierać jedynie stonowane kolory. Zarówno w przypadku malowania niektórych ścian, jak i przy doborze odpowiednich akcesoriów i wyposażenia. Meble w odcieniach szarości, czerni lub beżu znajdziesz m.in. w Malo Design, renomowanym sklepie internetowym.

A może podróż na północ Europy? Skandynawia coraz częściej gości w naszych mieszkaniach

Zachwycający i przytulny minimalizm, stosowanie jedynie jasnej kolorystyki czy korzystanie z dobrodziejstw naturalnych materiałów to główne cechy charakterystyczne dla stylu inspirowanego krajami skandynawskimi. Moda zapoczątkowana przez Carla Larssona dotarła do Polski kilka lat temu i niewiele wskazuje na to, aby straciła ona na swojej popularności. Podobnie jak w przypadku loftów, również w stylu skandynawskim pierwsze skrzypce odgrywa funkcjonalność. O jej istocie świadczy chociażby fakt, że północnoeuropejski trend nakazuje maksymalne ograniczenie mebli. Tworząc tego typu wnętrze należy zaopatrzyć się jedynie w podstawowe wyposażenie, a wszelkie akcesoria lub dodatki muszą wyróżniać się swoją praktycznością. Niezwykle istotną kwestią takich mieszkań jest wyraźne zaznaczenie własnoręcznie zrobionych elementów. Popularny handmade może reprezentować nie tylko mebel, ale także dekoracja czy nawet designerskie bibeloty.

(Materiał partnerski)

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOgólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina (1-9 lutego 2020 r.)
Następny artykułObwieszczenie – Budowa centrum logistycznego