Bottas dołączył do Saubera (wtedy Alfy Romeo) w sezonie 2022 po zakończeniu trwającej pięć sezonów współpracy z Mercedesem.
Ekipa z Hinwil całkiem nieźle weszła w nową erę F1 i Bottas w pierwszych wyścigach regularnie zdobywał punkty. Późniejszy spadek formy wywołany niedostatecznym rozwojem sprawił, że o punkty było ciężej, ale Alfa zakończyła kampanię na szóstej pozycji w tabeli konstruktorów. Miniony sezon był już jednak o wiele słabszy i nastąpił spadek aż na dziewiąte, przedostatnie miejsce.
W międzyczasie zapowiedziano wejście Audi do Formuły 1. Niemiecka marka w pełni zaangażuje się w 2026 roku. Bottas uważa, że do tego czasu Sauber powinien pozbyć się swoich słabości, a jedną z nich jest czas reakcji.
– W tej chwili chodzi głównie o wprowadzanie poprawek – stwierdził Bottas w rozmowie z Motorsport.com. – Obecnie po znalezieniu czegoś w tunelu, strasznie długo trwa do czasu pojawienia się tego w samochodzie. To chyba główna rzecz w porównaniu z pozostałymi.
Jednym ze wzmocnień Saubera jest zatrudnienie Jamesa Keya, do niedawna związanego z McLarenem. Bottas wskazał inżynierowi, że balans nadwozia oraz aerodynamika wymagają poprawy.
– Jest kilka rzeczy mechanicznych tu i tam, także w kwestii balansu, no i aero. On widział wszystkie dane dotyczące aerodynamicznego zachowania samochodu, wszelkie odchylenia i aberracje. Ma na świeżo w głowie, jak to wyglądało w McLarenie. Widział pewne rzeczy, a my z pewnością możemy się poprawić.
– Oczywiście w umyśle takiego gościa pojawia się wiele pomysłów. Lubię go. Wygląda na zmotywowanego i chce się wykazać.
Photo by: Zak Mauger / Motorsport Images
Valtteri Bottas, Alfa Romeo C43
Bottas nie ukrywał, że po przeprowadzce z Mercedesa zdał sobie sprawę, że część infrastruktury Saubera nie jest pierwszej młodości.
– Niektóre maszyny są trochę przestarzałe. Jednak zespół wszystko obecnie porządkuje i myślę, że to nie będzie nasz deficyt. Ale różnicę zauważyłem.
– Pozytyw to dobry tunel aerodynamiczny. Także liczba pieców, gdzie utwardzamy włókna węglowe itd. Jest też aspekt ludzi. Mamy sporo mniej ludzi m.in. laminujących rzeczy.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS