Jest takie miejsce na mapie Świdnika, w którym uczniowie czują się szczęśliwi i radośni a czas upływa im na błogim czytaniu. Sami więc zabiegali o nadanie mu odpowiedniej nazwy. Dzięki ich pomysłom i staraniom biblioteka Szkoły Podstawowej nr 7 od wczoraj oficjalnie nosi miano „Biblioteka w Siódmym Niebie”.
– Do tego, aby nadać bibliotece nazwę, zainspirowała nas Iwona Pietrzak-Płachta, bibliotekarka z Pliszczyna, która została „Nauczycielem Roku 2022” i prowadzi „Wypożyczalnię Skrzydeł”. Podkreślała, że biblioteka jest miejscem specjalnym, mającym niepowtarzalną duszę. W ubiegłym roku poprosiłyśmy więc was, uczniów, abyście do skrzynki z pomysłami wrzucali swoje propozycje nazwy. Wśród nich pojawiły się takie, jak: „Wyspa czytelnika”, „Kraina książek”, „Bibliodajnia”, „Miejsce wyobraźni”, „Książkowy zakątek”, „Podniebna biblioteka”, „Sasankowa biblioteka”, „Wyspa książek”, „Biblioteka nieskończonych słów” i „Biblioteka z najwyższej półki”. Podobały nam się wszystkie, ale czułyśmy, że to jeszcze nie jest to. Pomyślałyśmy, że może będzie to biblioteka „Bogatka”, powstał nawet napis i logo, ale przyszło do nas kilka dziewczynek wówczas z kasy 4c: Julia Kołodyńska, Zuzanna Goś i Oliwia Sulowska, które zaproponowały „Bibliotekę w Siódmym Niebie”. A my od razu zakochałyśmy się w tym pomyśle – opowiadała zgromadzonym w bibliotece gościom Urszula Cygan, która prowadzi ją z Anną Wiśniewską.
Pomysłodawczynie nazwy otrzymały z rąk Piotra Bogusza, dyrektora SP nr 7, dyplomy i książki. Dokonał on również symbolicznego przecięcia wstęgi: – W naszej szkole są dwa miejsca, w których czujemy się jak w siódmym niebie. Jednym z nich jest nasza hala sportowa, tym drugim właśnie biblioteka. Otrzymała piękną nazwę i gratuluję pomysłodawczyniom, paniom Annie i Urszuli oraz wszystkim, którzy tu przychodzą i czują się jak u siebie.
Szef SP nr 7 przeczytał także fragment opowiadania Ines Krawczyk pt. „Być w siódmym niebie”. Pozostałe części odczytały Urszula Cygan i współprowadząca wydarzenie Karolina Drzazga, uczennica kl. 8a.
Wtorkowe spotkanie stało się też okazją do wręczenia nagród w konkursie na logo biblioteki. 1. miejsce zajęła Marta Majewska (kl. 5a), 2. Antoni Stachyra (kl. 2b), 3. Kacper Ilnicki (kl. 5d). Wyróżnienia otrzymali: Laura Malarz (kl. 4b), Wojciech Waligórski (kl. 5d) i Leon Dzięgiel (kl. 5d). Podziękowanie za pracę nad nadaniem nazwy i logo dla biblioteki odebrał Hubert Walczak (kl. 7c).
– Na podstawie zgłoszonych przez was pomysłów nasz pan plastyk stworzy logo w wersji elektronicznej, które biblioteka będzie mogła już oficjalnie wykorzystywać – wyjaśniała U. Cygan.
Zebrani wzięli też udział w zabawie „Koło fortuny”, a część muzyczną spotkania, poprowadzoną w formule „jaka to melodia?”, przygotowali Adam Swiston z klasy 6c oraz Igor Czajka z klasy 8a, porywając uczestników do wspólnego śpiewania.
Natomiast do rąk przybyłych na uroczystość pierwszoklasistów powędrowały książki „Wnuczka antykwariusza”, przekazane przed Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka-wielki człowiek”.
aw
Last modified: 10 stycznia, 2024
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS