A A+ A++

KPP Chojnice

Internet to wspaniałe osiągnięcie cywilizacyjne, które daje nieograniczone możliwości zdobywania wiedzy, nawiązywania kontaktów i porozumiewania się. Niestety jest to także źródło wielu zagrożeń i o tych zagrożeniach rozmawiała profilaktyk i dzielnicowy z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnicach. Funkcjonariusze zachęcali również do wzięcia udziału w konkursie na spot edukacyjny pod hasłem „Bezpieczny nastolatek w świecie cyfrowym”.


Dzielnicowi systematycznie spotykają się z uczniami chojnickich szkół i rozmawiają z nimi o zasadach bezpieczeństwa na różnych obszarach. Poruszane tematy dotyczą między innymi bezpieczeństwa w domu, na ulicy oraz niezwykle ważnego w obecnych czasach bezpieczeństwa w świecie cyfrowym. Pamiętajmy, że Internet to wspaniałe osiągnięcie cywilizacyjne, które daje nieograniczone możliwości zdobywania wiedzy, nawiązywania kontaktów i porozumiewania się. Niestety jest to także źródło wielu zagrożeń i o tych zagrożeniach rozmawiał wczoraj profilaktyk i dzielnicowy i z uczniami klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnicach.

Dzielnicowy przypomniał ósmoklasistom, czym jest cyberprzemoc i cyberprzestępstwo oraz kiedy zachowanie młodego człowieka może spowodować konflikt z prawem i mieć wpływ na jego przyszłość. Wyjaśnił również, do czego powinien służyć internet i jakie zagrożenia czyhają na nastolatków w sieci. W trakcie spotkania policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną w chojnickiej komendzie podsumowując spotkanie, przypomniała, że mądre korzystanie z internatu przynosi wymierne  korzyści. Zaakcentowała, że nowe technologii – owszem, ale bezpiecznie w takim wymiarze, by nie zatracić wrażliwości na to, co niesie rzeczywistość poza siecią.

Spotkania z ósmoklasistami były również okazją, by porozmawiać i zachęcić do wzięcia udziału w trwającym konkursie na spot edukacyjny pod hasłem „Bezpieczny nastolatek w świecie cyfrowym”.

Podobne tematy:

Najnowsze:

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPraworządność na rympał
Następny artykułZmarł ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Miał spore związki z naszym regionem