A A+ A++

– MFiPR informuje:

Kierowcy mogą już ominąć Strzyżów i Sanok obwodnicą. Inwestycje powstały z dofinansowaniem z funduszy europejskich. Dla obwodnicy Sanoka co druga złotówka pochodzi z Programu Infrastruktura i Środowisko. Dla obwodnicy Strzyżowa prawie trzy z czterech złotówek to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego. W uroczystościach otwarcia dróg wziął udział wiceminister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda.

Obwodnica Sanoka.

Prawie 7-kilometrowa obwodnica Sanoka w ciągu drogi krajowej nr 28 kosztowała ponad 207 milionów złotych. Dofinansowanie unijne wyniosło ponad 143 milionów złotych. W ramach inwestycji „Budowa obwodnicy Sanoka w ciągu dk 28” powstały również przejścia dla zwierząt, kanalizacja deszczowa, a także niezbędne oznakowanie, bariery ochronne i oświetlenie.

– Nowa droga to wiele korzyści dla kierowców i pieszych oraz dla regionu. Wyprowadzenie ruchu tranzytowego z miasta zwiększy bezpieczeństwo ruchu drogowego. Poprawi się komfort jazdy. Czas podróży będzie krótszy. Poprawią się możliwości rozwoju gospodarczego tej części Podkarpacia – podkreśla wiceminister Grzegorz Puda podczas uroczystości otwarcia, która odbyła się 31 stycznia.

Obwodnica Strzyżowa.

Budowa 6 kilometrowego odcinka obwodnicy Strzyżowa kosztowała ponad 110 milionów złotych. Unijne dofinansowanie wyniosło 93 miliony złotych. Częścią inwestycji „Budowa obwodnicy m. Strzyżów w ciągu drogi wojewódzkiej nr 988” jest też budowa sześciu mostów, zatoki autobusowej, pięciu wiaduktów, oświetlenia i dróg dojazdowych.

– Na tę obwodnicę mieszkańcy Strzyżowa czekali od lat. Projekt udało się zrealizować dzięki wsparciu funduszy unijnych, które w 50 procentach pokryły koszty inwestycji – powiedział wiceminister Puda oraz dodał – Województwo Podkarpackie w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych w obecnej perspektywie finansowej na inwestycje drogowe przeznaczyło ponad 900 mln zł. Tym samym znajduje się na piątym miejscu, wśród wszystkich RPO pod względem przeznaczonych pieniędzy na inwestycje drogowe.

Drogowcy udostępnili obwodnicę Strzyżowa kierowcom 23 grudnia 2019 roku.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ sic/

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZłoto, srebro i brąz naszych zapaśniczek
Następny artykułStocznia Gdańska na liście UNESCO? Jest wniosek