A A+ A++

Pijana, bez prawa jazdy, a mimo to kierowała. Co więcej, podczas jazdy uszkodziła dwa inne samochody. To sytuacja z gminy Lubin. Kolejna, z udziałem nietrzeźwego kierowcy, miała miejsce w Ścinawie. Ten kierowca miał aż 2,6 promila alkoholu w organizmie. Przy okazji tych sytuacji policja ponawia apele – piłeś, nie jedź! Dla bezpieczeństwa własnego oraz innych.

W pierwszym przypadku oficer dyżurny lubińskiej komendy został poinformowany o zdarzeniu drogowym.

– Jak wynikało ze zgłoszenia, kierująca mercedesem nieprawidłowo wykonała manewr wymijania, doprowadziła do zdarzenia drogowego, wjeżdżając w dwa inne pojazdy, a następnie nie zatrzymując się, odjechała z miejsca kolizji – informuje asp. sztab. Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP Lubin.

Policjanci wydziału ruchu drogowego po przyjeździe na interwencję, zastali świadka tego zdarzenia. Ustalili miejsce zamieszkania kierującej mercedesem i udali się pod wskazany adres.

– Świadek rozpoznał, że to właśnie ta kobieta była sprawcą uszkodzenia dwóch pojazdów marki Seat i BMW. 45-latka miała bełkotliwą mowę i czuć było od niej silną woń alkoholu. Po przeprowadzeniu badania stanu trzeźwości okazało się, że kobieta miała w swoim organizmie blisko 2,3 promila alkoholu. Tłumaczyła mundurowym, że pokłóciła się z synem i wracała ze sklepu, do którego pojechała po alkohol. Do kolizji się nie przyznawała, twierdząc, że to inni kierujący w nią wjechali – relacjonuje asp. sztab. Serafin.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że kobieta nie miała uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Trafiła do policyjnej celi, a jej auto zabezpieczono procesowo na policyjnym parkingu. Teraz jej los leży w rękach sądu.

Policjanci z Komisariatu Policji w Ścinawie, zatrzymali z kolei 55-latka, który kierując swoim samochodem miał w organizmie 2,6 promila alkoholu. Jak ustalili stróże prawa, mężczyzna ten miał dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, właśnie za jazdę na podwójnym gazie. Kierowanie samochodem w takim stanie, mogło doprowadzić do tragedii.

– Przypominamy, konsekwencje jazdy pod wpływem alkoholu lub narkotyków, mogą być różne, ale spowodowanie wypadku lub kolizji oznacza dla takiego kierowcy wielkie kłopoty – od grzywny, przez sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i odebranie prawa jazdy, aż po więzienie – podsumowuje policjantka.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułToruńskie szkoły zaliczyły Archipelag Skarbów
Następny artykułNa lubuskich drogach w zeszłym roku zginęło 61 osób. 20 lat wcześniej było aż 180 ofiar