A A+ A++
Zdecydowana większość mieszkańców os. Tysiąclecia, którzy wzięli udział w konsultacjach w sprawie nocnej prohibicji, opowiedziała się przeciwko wprowadzeniu zakazu sprzedaży alkoholu w godz. 22-6. Prezydent Katowic zdecydował więc, że nie przygotuje projektu uchwały w tej sprawie.

O wprowadzenie nocnego zakazu sprzedaży alkoholu wnioskowała Rada Dzielnicy os. Tysiąclecia. Na początku listopada rozpoczęły się konsultacje społeczne w tej sprawie. Mieszkańcy mogli się wypowiedzieć w internetowej ankiecie oraz podczas spotkania zorganizowanego w siedzibie SM Piast. Można też było pobrać papierowe formularze w dwóch dzielnicowych bibliotekach (przy ul. Chrobrego 2 i ul. Piastów 20).

W trakcie konsultacji wpłynęły 1 523 formularze, jednak 470 ankiet (31%) zostało uznanych za nieważne. Powodem były m.in. brak danych osobowych lub niepełne dane na formularzu czy oddawanie głosów przez mieszkańców spoza dzielnicy. Przeciw wprowadzeniu ograniczeń w zakresie nocnej sprzedaży alkoholu na terenie Osiedla Tysiąclecia opowiedziało się 74% osób biorących udział w głosowaniu (781 osób), które poprawnie wypełniły formularz ankietowy. 271 osób (prawie 26%) opowiedziało się za wprowadzeniem nocnej prohibicji. 1 osoba nie miała zdania.

Biorąc pod uwagę wyniki konsultacji, prezydent Marcin Krupa zdecydował, że nie przygotuje projektu uchwały w sprawie wprowadzanie ograniczenia w sprzedaży alkoholu na os. Tysiąclecia w godz. 22-6.

Pierwsze ograniczenie nocnej sprzedaży alkoholu zostało wprowadzone uchwałą Rady Miasta Katowice w lipcu 2018 roku w Śródmieściu. W kolejnych latach doszły dzielnice: Szopienice-Burowiec i Załęże – od lutego 2021 r., Dąbrówka Mała i Bogucice – od lipca 2022 oraz Koszutka w czerwcu tego roku.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPorządki po ministrze Czarnku. Kiedy skończy się dyskryminacja mniejszości niemieckiej?
Następny artykułNowy rok przyniesie zmiany w rejestracji i zbywaniu samochodów