A A+ A++

Na osteoporozę choruje co trzecia kobieta i co czwarty mężczyzna. Nieleczona choroba utrudnia codzienne funkcjonowanie, obniża komfort życia i może prowadzić do poważnych, licznych złamań. By poskromić podstępną chorobę trzeba się badać. – Bardzo ważna jest profilaktyka i badania, szczególnie po pięćdziesiątym roku życia. Choroba rozwija się powoli i nie daje odczuwalnych objawów. Bardzo często nazywa się ją cichym złodziejem kości- mówi Anna Leśniak, pielęgniarka w PCUZ ZOZ- S.A i dodaje, że kluczowa w diagnozowaniu choroby jest densytometria, czyli badanie gęstości kości. – Takie badanie można wykonać w przychodni. Co więcej, mieszkańcy gminy Polkowice powyżej 50 roku życia mogą wykonać to badanie bezpłatnie w ramach gminnego programu- dodaje.

Program obejmuje m.in. działania informacyjno- edukacyjne dotyczące edukacji zdrowotnej, oszacowanie 10-letniego ryzyka złamania kości metodą FRAX, wykonanie badania densytometrycznego oraz konsultację lekarską. – Szacujemy, że z działań programu w czasie jego trwania skorzysta ponad 10 tysięcy osób. Przypomnę, że we wrześniu w gabinecie RTG pojawił się nowy densytometr, który zastąpił poprzednie urządzenie. Środki na zakup densytometru przekazał gminie Polkowice KGHM- mówi Paweł Gambal, prezes Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych.

Program realizowany będzie codziennie w dni robocze w godz. 10:00-12:00 w gab.5. Natomiast badanie densytometryczne wykonywane będzie codziennie w dni robocze w godzinach ustalonych indywidualnie z pacjentem w gab. 29, a konsultacje lekarskie w podsumowujące gab.113. Wszelkich informacji udziela dział marketingu. Prosimy zatem o kontakt telefoniczny: 76 746 08 07.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKalkulator OC: Jak obliczyć ubezpieczenie OC?
Następny artykułZa dużo fotowoltaiki bez zgłoszeń. Są wyniki kontroli