W dzień poprzedzający wigilię Bożego Narodzenia w zabrzańskiej elektrociepłowni odbędzie się Świąteczna Rajza. Podczas tej edycji uczestnicy będą mogli zwiedzić imponującą Halę Maszyn oraz Biuro Zarządu. Wydarzenie będzie prowadzone przez dwóch przewodników.
Świąteczna Rajza po Elektrociepłowni Zabrze 2023
Elektrociepłownia Zabrze, znajdująca się przy ul. Wolności 416 to najstarsza elektrociepłownia na terenie Polski. Dawniej należała do Fortum, jednak pod koniec 2022 roku została przejęta przez miasto. Mieszkańcy naszego regionu mogą zwiedzać ten imponujący kompleks dzięki Stowarzyszeniu Wrazidlok. Kolejna edycja zwiedzania odbędzie się tuż przed świętami Bożego Narodzenia, w sobotę 23 grudnia o godzinie 9:00. Osoby biorące udział w wydarzeniu będą miały okazję zwiedzić dwie części budynku: Halę Maszyn oraz Biuro Zarządu. Program wydarzenia obejmuje:
- wizytę w holu głównym, gabinecie prezesa i sali konferencyjnej,
- wizytę na Hali Maszyn.
Aby wyprawa była nie tylko interesująca, ale także bezpieczna, organizator Rajzy apeluje do osób planujących wziąć w niej udział o dostosowanie się do obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Konieczne jest także przybycie w odpowiednim ubiorze i w solidnych butach na grubej podeszwie. W wydarzeniu mogą wziąć udział nie tylko osoby dorosłe, ale również dzieci, jednak pod ścisłą opieką dorosłych opiekunów.
Rajza będzie trwać około godziny. Jeśli wydarzenie będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem, utworzone zostaną także grupy, które będą mogły zwiedzić zabrzańską elektrociepłownię o godzinie 10:00, 11:00 i 12:00.
Zwiedzanie pod okiem przewodników
Aby każdy uczestnik mógł podczas Rajzy po Elektrociepłowni dowiedzieć się wielu interesujących faktów, wydarzenie będzie prowadzone przez dwóch przewodników. Jednym z nich będzie dr Łukasz Zimnoch – pomysłodawca Szlaku Magnatów Przemysłowych, rzecznik prasowy koncernu energetycznego, autor dwóch książek i stypendysta marszałkowski w 2022 r. w dziedzinie kultury. Drugim przewodnikiem będzie historyk i publicysta Józef Krzyk – autor i współautor kilku książek dotyczących Górnego Śląska.
Przewodnicy oprowadzą po obiekcie i przybliżą uczestnikom jego historię oraz historię energetyki Górnego Śląska.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS