A A+ A++

Gdyńskie innowacje od lat są doceniane na arenie międzynarodowej. Świadczą o tym m.in. wyróżnienie i nagrody zdobywane w różnych konkursach. Opłacało się być aktywnym, a przede wszystkim skutecznym. Podczas grudniowego spotkania Instytutu Innowacji w Polityce nasze miasto otrzymało wyróżnienie dla najaktywniejszego samorządu w historii konkursu na innowacje polityczne.

Nagrody „Innowacje w Polityce” („Innovation in Politics Awards”) są przyznawane za innowacyjne działania w różnych obszarach. To wyróżnienie dla kreatywnych polityków z całej Europy, którzy mają odwagę przełamywać schematy, a także szukać i wdrażać nowatorskie rozwiązania odpowiadające na współczesne wyzwania. W ten sposób są doceniane projekty oparte na europejskich wartościach, takich jak równowaga społeczna, demokracja i prawa człowieka – niezależnie od przynależności partyjnej i zajmowanego stanowiska.

Aktywni i skuteczni

Gdyńskie projekty często trafiają do ścisłego finału konkursu, a dwa z nich zdobyły nagrodę główną. Podczas grudniowego spotkania w Warszawie, które organizowali THINKTANK Leaders Hub i Centrum Stosunków Międzynarodowych, Gdynia otrzymała kolejne wyróżnienie – tym razem dla najaktywniejszego samorządu w historii konkursu.

W 2020 roku Gdynia otrzymała nagrodę główną za najbardziej innowacyjny w Europie projekt o charakterze gospodarczym, czyli miejski program wsparcia dla przedsiębiorców podczas pandemii COVID-19. Odpowiedzialna za jego opracowanie i wdrożenie była wiceprezydentka Gdyni ds. gospodarki Katarzyna Gruszecka-Spychała.

– Podczas pandemii wiele grup potrzebowało dodatkowego i przede wszystkim szybkiego wsparcia. Nasze gdyńskie działania od początku cieszyły się uznaniem, również na arenie międzynarodowej. Ale nasza aktywność w konkursie „The Innovation in Politics Awards” to też wiele innych skutecznych i dostrzeżonych rozwiązań. Tym bardziej cieszy to dzisiejsze wyróżnienie – mówi wiceprezydentka Katarzyna Gruszecka-Spychała.

Kolejna nagroda główna trafiła do Gdyni w kategorii „Udoskonalenia w administracji”. W maju br. nasze miasto doceniono za projekt „Gdynia – Miasto Przyjazne Osobom z Niepełnosprawnościami Słuchowymi”. Koordynował go Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia oraz Piotr Wiśniewski, naczelnik Gdyńskiego Centrum Kontaktu.

– Jako samorząd jesteśmy konsekwentni w swoich działaniach, co po raz kolejny dostrzegli zewnętrzni eksperci. Tym razem doceniono naszą skuteczność i aktywność w obszarze „Innowacji w Polityce”. Eksperci, którzy przyznają wyróżniania, doceniają takie rozwiązania, które najlepiej będą służyć społecznościom wielu europejskich miast i regionów. To wyróżnienie z pewnością potwierdza innowacyjność naszego miasta – komentuje wiceprezydent Bartosz Bartoszewicz.

Uroczystość odbyła się 7 grudnia w Sali Kolumnowej Uniwersytetu Warszawskiego. W programie spotkania znalazły się także „Wykład o myśleniu strategicznym” prof. Krzysztofa Obłoja, podsumowanie tegorocznych działań Instytutu Innowacji w Polityce oraz jego plany na kolejny rok.  

Partnerami wydarzenia byli: Autopay, Erbud, Centrum Europejskie UW, Soonly, Schonherr oraz Weco-Travel.




Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSpołeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych w nowym składzie
Następny artykułGdzie kupić choinkę?