Siatkarze WKS-u Wieluń po raz pierwszy w tym sezonie bez kompletu punktów. Na zakończenie pierwszej rundy II ligi zanotowali jednak zwycięstwo.

W meczu na szczycie otwierający tabelę grupy trzeciej wukaesiacy na wyjeździe mierzyli się z wiceliderem, czyli KS-em Rudziniec. Pierwsze dwa sety dla gospodarzy, którzy wygrywali do 21 i 25. Niepokonany lider znalazł się w wyjątkowo trudnej sytuacji, ale skutecznie odpowiedział. W trzecim secie wielunianie zwyciężyli do 21, a w kolejnym do 23, dzięki czemu doprowadzili do tie-breaku. Piąta odsłona także dla WKS-u (15:10), który tym samym pozostał ekipą z kompletem wygranych. Najlepszym zawodnikiem pojedynku został wybrany rozgrywający wieluńskiego zespołu – Oskar Rakus.

Wygraną pierwszą rundę zakończyli Czarni Rząśnia. Pokonali 3:0 (do 23, 21 i 18) Volley Radomsko. Na półmetku zasadniczej części sezonu ekipa z Rząśni zajmuje 7. pozycję.

Początek drugiej rundy już w środę. WKS zagra w Radomsku, a Czarni w Jelczu-Laskowicach.