Czytaj też: Firmy przetrwały Polski Ład, ale to, co nadchodzi, będzie dużo gorsze. Jarosław Klepacki: „Biznes przestaje się opłacać”
Przedsiębiorcy w Polsce patrzą w niedaleką przyszłość z nadzieją, ale też z niepokojem. Jak zauważył Piotr Kubalka, CEO Grupy J.Dauman: — Polskie kampanie wyborcze w ostatnich latach [ta ostatnia nie była wyjątkiem — przyp. red.] adresowane są przede wszystkim do pracowników. Przedsiębiorcy, osoby prowadzące własną działalność, to w porównaniu niewielka grupa wyborców, przez co ich oczekiwania, potrzeby i wyzwania nie są priorytetem dla polityków. To z kolei przekłada się na to, że przedsiębiorcy z instynktowną rezerwą podchodzą do wielu propozycji, a do istotnej części z nich z niechęcią: mają poczucie, że to ich praca i biznes staną się źródłami finansowania takich postulatów. W przedwyborczej debacie polska gospodarka była traktowana jako temat drugo-, a nawet trzecioplanowy. A to przecież od rozwoju firm zależy to, na jakim poziomie państwo może zapewnić obywatelom usługi publiczne.
Najkrócej rzecz ujmując: wielu przedsiębiorców (ponad 50 proc. przepytanych przez nas firm) boi się, że w praktyce to oni będą musieli zapłacić za realizację wyborczych obietnic.
„Jesteśmy za podniesień wieku emerytalnego”
Aż 68,7 proc. przedsiębiorców uważa, że podniesienie wieku emerytalnego jest rozwiązaniem koniecznym z punktu widzenia starzejącego się społeczeństwa. W ten sposób z jednej strony można zachować równowagę na rynku pracy, a z drugiej nie doprowadzić do upadku systemu emerytalnego, który może się załamać, pod ciężarem coraz większej liczy emerytów, a coraz mniejszej liczby osób pracujących.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS