Rosnące opłaty za prąd to problem dla bardzo wielu rodzin, dlatego inwestycja w dobrą lodówkę może opłacić się nie tylko w kwestii ochrony żywności i środowiska, ale również przy ochronie domowych finansów. Podczas targów IFA 2023 marka LG zaprezentowała pokazowy dom LG Smart Cottage. Zbudowano go z prefabrykatów i wyposażono w najnowocześniejsze rozwiązania do ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji oraz pozyskiwania energii, a także inteligentne urządzenia i usługi domowe, takie jak nowoczesne lodówki LG.
Wiele wymiarów oszczędności
Kupując lodówkę, należy zwrócić uwagę m.in. na klasę energetyczną, która jest oznaczona literami od A do G. W porównaniu ze starą klasyfikacją można zauważyć, że zniknęły plusy przy oznaczeniach klasy A, co sprawiło, że na przykład sprzęt, który spełniał dotychczas wymagania klasy A+ może według nowych oznaczeń należeć do klasy C. Oczywiście najlepiej zainwestować w lodówkę z możliwie najlepszą klasą energetyczną, bo kilkaset złotych więcej wydane przy zakupie urządzenia przekłada się na oszczędności liczone nawet w tysiącach. Z drugiej strony, już przejście np. z klasy E do D przyniesie wymierne korzyści. Inteligentna sprężarka inwerterowa działa tylko wtedy, kiedy jest to konieczne, łącząc wydajność z oszczędnością energii elektrycznej. Ta może wynosić nawet do 32 proc. Dodatkowo element ten jest objęty 10-letnią gwarancją, więc możecie się cieszyć spokojem przez długie lata.
Oszczędności mogą zacząć się już na etapie zakupu urządzenia, ponieważ LG uruchomiło akcję cashbacku technologicznego. Wystarczy kupić produkt objęty promocją, zachować dowód zakupu, zarejestrować urządzenie i można odebrać nagrodę. Sprzedaż produktów trwa do końca grudnia 2023 r. lub do wyczerpania puli nagród, która wynosi 200 tys. zł. Kupując produkty LG, można zyskać od 200 do nawet 1,3 tys. zł.
Chłodzenie w duchu zero waste
W lodówkach LG zastosowano wiele technologii, które pomagają zapobiec marnowaniu żywności. Kluczem do sukcesu jest technologia DoorCooling+™, która sprawia, że zimne powietrze jest równomiernie rozprowadzane wzdłuż drzwi, tam, gdzie po otwarciu lodówki nagrzewa się najszybciej. To sprawia, że napoje są chłodniejsze, a przechowywana żywność dłużej zachowuje świeżość niż w przypadku lodówek bez tej technologii. DoorCooling+™ to także o 32 proc. szybsze chłodzenie wnętrza lodówki[1], co zmniejsza wahania temperatur.
Pomaga w tym również technologia chłodzenia Linear Cooling™, która dodatkowo redukuje je do zaledwie ±0,5 st. C, zapewniając świeżość jedzenia aż do 7 dni. Rozwiązania proponowane przez LG pozwalają też lepiej rozplanować miejsce we wnętrzu urządzenia, ponieważ nie trzeba stosować tradycyjnego podziału przechowywania produktów, który zakłada, że np. produkty najszybciej psujące się powinny być w górnej części lodówki. Producent przewidział też specjalne szuflady na owoce i warzywa, w których liczy się nie tylko odpowiednia temperatura, ale również poziom wilgotności.
Komfort użytkowania
Mówiąc szeptem, generujemy hałas na poziomie 30 dB, przy normalnej rozmowie wzrasta on do 60 dB, a głośny krzyk dziecka to już hałas w okolicy 80 dB. Jednocześnie uważa się, że przy hałasie powyżej 40 dB mogą występować problemy z nauką i koncentracją. W przypadku najnowszych lodówek LG możecie być spokojni, ponieważ generują one dźwięk na poziomie zaledwie 35 dB. Dzięki temu doskonale nadają się do otwartej kuchni połączonej z salonem.
Eleganckie, metalowe wykończenie oraz minimalistyczny design doskonale wpasują się w każde wnętrze. Lodówkę można łatwo wyrównać z zabudową, by stanowiła jednolitą całość. Skoro o wnętrzach mowa, to lodówki mają składaną półkę, która ułatwia umieszczenie w nich wysokiego naczynia, stojak na 5 butelek i możliwość obsługi za pomocą aplikacji ThinQ.
[1] Na podstawie wyników testu UL z wykorzystaniem wewnętrznej metody LG polegającej na porównaniu czasu potrzebnego na obniżenie temperatury w koszu na górnych drzwiach z 24,8°C do 8°C; testowane modele LGE: Non-DoorCooling+ (GBB60NSZHE) oraz DoorCooling+ (GBB72NSDFN).
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS