PLL LOT: jak zostałaś stewardesą w Polskich Liniach Lotniczych LOT?
Magdalena Boruć: muszę przyznać, że stewardesą zostałam przez przypadek. Nie planowałam tego, nie byłam dziewczyną marzącą o lataniu. Powiem więcej – wówczas nigdy przedtem nie leciałam samolotem. To były inne czasy (lata ’90 – red.), latanie nie było tak powszechne i szeroko dostępne, jak jest teraz. Zdałam maturę, dostałam się na studia na Wydziale Turystyki w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Warszawie. W międzyczasie przyjaciółka powiedziała mi o rekrutacji do PLL LOT. Poszłam z ciekawości, chciałam zobaczyć, jak wygląda rekrutacja do Personelu Pokładowego narodowego przewoźnika, poczuć atmosferę i namiastkę „wielkiego świata”. Gdy dostałam tę pracę, byłam zachwycona i oszołomiona jednocześnie. Studia dzienne zmieniłam na zaoczne. Praca w PLL LOT pozwoliła mi bez problemu połączyć te dwie aktywności.
Co byś powiedziała osobom, które chciałyby przebranżowić się na stewarda/stewardesę, ale obawiają się, że jest już za późno?
Na bycie stewardesą nigdy nie jest za późno. To nie jest praca tylko sezonowa albo dla studentów. Jest mnóstwo osób, które przepracowały całe życie w tym zawodzie, z łezką w oku żegnamy koleżanki i kolegów, którzy przechodzą na emerytury, mając w swoim życiorysie wiele lat pracy na pokładzie. W naszym gronie jest spora grupa ludzi, którzy przebranżowili się i z satysfakcją wykonują ten z zawód.
Dlaczego warto być stewardesą w PLL LOT?
Warto być stewardesą, ponieważ ta praca rozwija, daje dużo satysfakcji. Wspomaga pewność siebie, umiejętność szybkiego podejmowania decyzji. To zawód dla ludzi, którzy nie znoszą monotonii, być może chcą oderwać się od komputera i mieć biuro z najpiękniejszym widokiem.
Ulubione lub najciekawsze miejsca, które odwiedziłaś dzięki pracy na pokładzie PLL LOT.
Pracując jako stewardesa, zwiedziłam wiele pięknych miejsc na całym świecie. Na mojej mapie brakuje jeszcze Australii – to punkt do nadrobienia. Najmilej wspominam kraje azjatyckie. Uwielbiam tamtejszą kulturę, kuchnię i klimat.
Co najbardziej lubisz w swojej pracy?
Najbardziej w mojej pracy cenię sobie różnorodność, brak monotonii. Codziennie pracuję z innymi ludźmi, każdy lot jest inny. Dzięki tej pracy potrafię odnaleźć się w każdej sytuacji, co przekłada się także na życie codzienne, a to bardzo cenna sztuka.
Jeśli chcesz, tak jak Magda, spróbować swoich sił w pracy jako steward/stewardesa w Polskich Liniach Lotniczych LOT, koniecznie weź udział w rekrutacji. Jak aplikować?
1. Wyślij CV: https://www.lot.com/pl/pl/kariera/praca-w-samolocie/personel-pokladowy.
2. Oczekuj na weryfikację.
3. I Etap – otrzymasz maila z krótkim zadaniem.
4. II Etap – oczekuj na rozmowę telefoniczną z rekruterem.
5. III Etap – po pozytywnym przejściu wszystkich etapów oczekuj na zaproszenie na spotkanie rekrutacyjne w PLL LOT.
Magda wzięła udział w kampanii PLL LOT: „Ważne, z kim podróżujesz”. Zachęcamy do obejrzenia wideo zza kulis tego projektu.
Link do YT: (13) YouTube
A jak przed laty wyglądała praca na pokładzie PLL LOT? Zapraszamy do objerzenia wywiadu z byłą stewardesą, Małgorzatą Nowotnik:
Jak zostać stewardesą w PLL LOT? Historia Małgorzaty Nowotnik | A stewardess at LOT Polish Airlines – YouTube
Polskie Linie Lotnicze LOT S.A. to nowoczesny przewoźnik łączący Europę Środkową i Wschodnią ze światem. W ofercie LOT-u są bezpośrednie rejsy dalekodystansowe do portów w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Chinach, Japonii i Korei Południowej. Polski przewoźnik konsekwentnie zwiększa częstotliwość i poprawia ofertę na tych kierunkach, wzmacniając tym samym swoją pozycję na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Połączenia dalekiego zasięgu obsługuje Boeingami 787 Dreamliner, jednymi z najnowocześniejszych szerokokadłubowych samolotów świata. Obecny na niebie od 1929 roku, polski przewoźnik jest 12 najstarszą linią lotniczą na świecie, będąc jedną z najbardziej międzynarodowych i rozpoznawalnych polskich marek.
Źródło informacji: PLL LOT
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS