A A+ A++

Współcześnie niemal każda większa firma gromadzi i przechowuje dane w sieci. Rozwiązanie to niesie za sobą liczne korzyści – znacznie ułatwia dostęp do potrzebnych informacji i usprawnia działanie przedsiębiorstwa. Niestety wiąże się to również z ryzykiem cyberataków, które stanowią realne zagrożenie dla bezpieczeństwa zasobów. Nieautoryzowany dostęp do danych może nie tylko spowodować ogromne szkody finansowe i wizerunkowe, ale także całkowicie sparaliżować funkcjonowanie firmy. Aby zabezpieczyć się przed potencjalnymi atakami hakerskimi, warto wprowadzić zaawansowane formy ochrony sieciowej infrastruktury przedsiębiorstwa – przedstawiamy kilka rozwiązań o największej skuteczności.


Next Generation Firewall

Firewall to powszechnie stosowany system ochrony sieci, który zabezpiecza cyfrowe dane przed zewnętrznymi i wewnętrznymi zagrożeniami poprzez identyfikację i możliwość blokowania ataków czy złośliwego oprogramowania. Współcześnie najpopularniejszą jego wersją jest Next Generation Firewall (NGFW), będąca jeszcze bardziej zaawansowanym narzędziem chroniącym infrastrukturę sieciową (https://sprint.pl/pl/uslugi/ng-firewall). NGFW, oprócz mechanizmu stateful inspection, który polega na nadzorowaniu stanu wszystkich przechodzących przez niego połączeń i analizie nagłówków pakietów, oferuje głęboką analizę wspomnianych pakietów aż do warstwy siódmej modelu sieciowego ISO/OSI. Ponadto zapewnia wiele dodatkowych zabezpieczeń, wykraczających poza funkcjonalność klasycznej zapory sieciowej. Należą do nich m.in. ochrona antywirusowa, ochrona IPS i OT, a także filtrowanie URL, koncentracja VPN czy też kontrola aplikacji. Wprowadzaniem Firewalli nowej generacji, ich zaprojektowaniem i zoptymalizowaniem pod kątem chronionych zasobów  zajmuje się firma Sprint S.A.

Audyty i testy bezpieczeństwa

Bardzo skuteczną metodą weryfikacji bezpieczeństwa IT w przedsiębiorstwie jest przeprowadzanie audytów i testów bezpieczeństwa (https://sprint.pl/pl/uslugi/audyty-i-testy-bezpieczenstwa). Działania te mają na celu analizę i ocenę posiadanych zabezpieczeń infrastruktury sieciowej oraz wykrywanie potencjalnych zagrożeń i luk w nich istniejących. Pozwalają na znalezienie narażonych na cyberprzestępstwa elementów oraz odpowiednio wczesne wdrożenie środków, które wzmocnią ochronę danych i zminimalizują konsekwencje potencjalnych cyberataków. Testy bezpieczeństwa mogą obejmować zarówno infrastrukturę sieciową, jak i aplikacje webowe, strony internetowe, social engineering, OSINT czy też usługi specjalne.

Wprowadzenie odpowiednich rozwiązań zabezpieczających wrażliwe dane przedsiębiorstwa to niezwykle istotna kwestia, a jednocześnie skomplikowany proces. Z tego względu zadanie to warto powierzyć profesjonalistom z wieloletnim doświadczeniem. Firmą godną polecenia jest niewątpliwie Sprint S.A., która zapewnia kompleksową obsługę i stosuje nowoczesne, skuteczne narzędzia ochrony!

Artykuł sponsorowany

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUdany występ zawodników Tiger Płock na Pucharze Polski Muay Thai
Następny artykułMamy jeszcze raz premiera z Katowic. “Działanie Morawieckiego budzi politowanie”