A A+ A++

Jak wygląda określenie warunków przyłącza i co zawiera wniosek o świadczenie usług dystrybucji energii? Jak wykonywane jest przyłącze energetyczne i jak wygląda procedura przyłączenia do sieci dystrybucyjnej? Odpowiedzi na te pytania znajdują się poniżej. 

Przyłączenie do sieci energetycznej- jak przebiega?

Pierwszym krokiem przyłączenia do sieci elektroenergetycznej jest określenie warunków. W tym celu klient składa wniosek o określenie szczegółowych warunków przyłączenia do sieci. Gotowy druk można otrzymać w Biurach Obsługi Klienta Enei Operator, a także pobrać go ze strony internetowej. Wypełniony wniosek należy przesłać drogą pocztową bądź elektroniczną na wskazany adres. Kolejnym krokiem jest odpowiedź operatora na wniosek. Termin odpowiedzi wynosi 21 dni od momentu złożenia wniosku. Odpowiedź jest przesyłana drogą elektroniczną bądź pocztową. Następnie klient zawiera umowę z operatorem, a operator przystępuje do realizacji założeń umowy. Czas na realizację jest zależny od zakresu prac koniecznych do wykonania. Aby możliwe było rozpoczęcie realizacji procesu, konieczne jest uregulowanie części opłaty zgodnie z zapisem w umowie. Przyłączenie do sieci energetycznej następuje, gdy operator wykona wszystkie prace budowlano-montażowe, a klient wykona instalację odbiorczą w przyłączanym obiekcie, ureguluje należne opłaty, a także zgłosi gotowość instalacji ps-do i złoży wniosek o udostępnienie urządzeń p-uu. Dopiero wówczas możliwe jest przyłączenie budynku do sieci energetycznej.

Warunki przyłączenia do sieci elektroenergetycznej

Warunkiem wykonania przyłącza do sieci energetycznej jest złożenie wniosku. Wniosek musi zawierać dane identyfikacyjne, w tym PESEL, a także adres na podstawie dowodu osobistego lub innego dokumentu. Wniosek powinien zawierać także dokładne określenie obiektu, który ma zostać przyłączony do sieci, przewidywane zapotrzebowanie na moc przyłączeniową, przewidywany termin rozpoczęcia poboru energii elektrycznej, a także przewidywane roczne zużycie energii elektrycznej. Do gotowego wniosku dołącza się plan zabudowy lub szkic sytuacyjny, który określa usytuowania przyłączanego obiektu względem istniejącej sieci i usytuowanie sąsiednich obiektów, jak również dokument potwierdzający tytuł prawny do korzystania z obiektu. Po złożeniu odpowiednich dokumentów klient może liczyć na wydanie warunków technicznych przyłączenia do sieci.

Skrzynka zawierająca licznik energii elektrycznej usytuowana zostaje na granicy działki, a właścicielem przyłącza energetycznego pozostaje operator systemu dystrybucyjnego.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułHołowczyc i Kurzeja gotowi na Dakar
Następny artykułJuż był w ogródku, już witał się z gąską. Wojewoda mandatu nie zdobył, stanowisko straci i rozlicza się z urzędowania [ROZMOWA]