Zespół trenera Macieja Grzegorego odbył pierwszy sparing przed rozgrywkami ligowymi. W niedzielę, 26 stycznia 2020 roku, KS Pelikan II Łowicz zagrał na wyjeździe z MLKS Widok Skierniewice, kończąc spotkanie zwycięstwem 3:2 (1:0).

W zespole biało-zielonych zagrało kilku młodszych zawodników, a mimo to dobrze radzili sobie na boisku. Od początku Pelikan dobrze się prezentował, podejmował udane akcje, które już w pierwszej połowie pozwoliły przejąć prowadzenie w grze. Jako pierwszy piłkę do bramki gospodarzy wprowadził Adrian Musialik w 30. minucie.

W 50. minucie Widok doprowadził do remisu, ale taki stan rzeczy nie trwał długo. dziesięć minut później skutecznym strzałem popisał się Mateusz Kardas, ponownie wyprowadzając zespół na prowadzenie, a po kolejnych dziesięciu, za sprawą Marcela Frątczaka, wynik został podwyższony na 3:1. Gospodarze nie odpuszczali jednak i próbowali zminimalizować straty, co im się udało w 75. minucie spotkania.

Pierwszy sprawdzian swojej drużyny trener Grzegory ocenił słowami: – Wartościowy sparing, graliśmy z drużyną, która podobnie jak my, gra młodymi zawodnikami. W naszym zespole wystąpiło siedmiu zawodników z roczników 2003-04 i praktycznie żaden z tych zawodników nie odstawał, co jest dobrą prognozą na przyszłość.

– Przed nami kolejny tydzień przygotowań do rundy. Mam nadzieję, że frekwencja dopisze i będziemy mogli mocno przepracować ten mikrocykl – dodał.

Sparing:
MLKS Widok Skierniewice – KS Pelikan II Łowicz 2:3 (0:1); br.: 2 (50 i 75) – Adrian Musialik (30), Mateusz Kardas (60) i Marcel Frątczak (70).
Pelikan II: Mikołaj Pietrzak – zawodnik testowany I, Grzegorz Wawrzyński, Piotr Strycharski, Marcel Wnuk (31 Marcel Frątczak) – Patryk Papuga, zawodnik testowany II, Mateusz Kardas (30 Jakub Bylewski), Jan Haczykowski – Paweł Graczyk, Adrian Musialik. Na zmiany wchodzili: Sebastian Gładki – Dawid Konikowski, zawodnik testowany (60 Piotr Strycharski), Bartosz Wojciechowski, Marcel Wnuk – Marcel Frątczak, zawodnik testowany II (60 Adrian Musialik), Mateusz Kardas, Jan Haczykowski – Jakub Bylewski, zawodnik testowany III.