Koszykarki Arki Gdynia dzielnie walczyły i wygrywały do przerwy 44:38, ale w drugiej połowie rywalki wykazały się większą dojrzałością, dlatego zwyciężyły w całym spotkaniu. fot. Maciej Czarniak / trojmiasto.pl

Arka Gdynia przegrała z węgierskim Sopronem Basket 67:77 (17:16, 27:22, 10:24, 13:15) w 12. kolejce fazy grupowej Euroligi koszykarek. Porażka sprawiła, że żółto-niebieskie definitywnie straciły szanse na awans do najlepszej “8” tych rozgrywek. Podopiecznym Gundarsa Vetry pozostaje walka o awans do Eurocup.

ARKA Gdynia

Balintova 19 (2×3, 10 as.), Allen 14 (2×3), Slamova 11 (3×3), Greinacher 6, Kastanek 5 (1×3) oraz Rembiszewska 12 (1×3), Podgórna 0, Wińkowska 0, Misiek 0

67:77

Miejsce:
Gdynia Arena
Sędziowie:
Putenko (Rosja), Bejat (Norwegia), Stasiev (Mołdawia)
Widzów:
400

Sopron Basket

Brooks 17 (7 zb.), Crvendakić 12 (2×3, 6 zb.), Fegyverneky 10 (1×3, 11 as.), Krajisnik 8, January 4 (1×3, 7 as.) oraz Dupree 18, Hatar 8, Dubei 0

12. kolejka, grupa B
ARKA GDYNIA – Sopron Basket 67:77 (17:16, 27:22, 10:24, 13:15)
Dynamo Kursk – Spar Citylift Girona 76:64 (10:13, 18:15, 25:12, 23:24)
Lyon Asvel – BLMA Montpellier 78:77 (24:14, 16:23, 17:21, 21:19)
Familia Schio – Fenerbahce Stambuł 54:75 (19:19, 11:8, 11:8, 10:24, 14:24)

Relacja LIVE

Po ostatniej porażce z hiszpańskim Spar Citylift Girona, koszykarki Arki spadły na ostatnie miejsce w grupie B. Do tej pory zwyciężyły tylko w trzech meczach i doznały ośmiu porażek.

Spar Citylift Girona – Arka Gdynia 70:68. Relacja, wideo, wystawianie ocen koszykarkom i trenerowi

Soporon Basket to obecnie czwarta drużyna grupy B. Węgierki wygrały pięć meczów i sześć przegrały.

W poprzednim spotkaniu obu drużyn na Węgrzech, lepsze okazały się żółto-niebieskie. Arka pokonała Sopron 61:59.

Sopron Basket – Arka Gdynia 59:61. Relacja z pierwszego meczu

Podopieczne Gundarsa Vetry ostatnie spotkanie rozgrywały w sobotę. W trójmiejskich derbach koszykarek, pokonały beniaminka AZS Uniwersytet Gdański 93:83.

Arka Gdynia – AZS UG Gdańsk 93:83. Relacja, galeria foto, wystawianie ocen koszykarkom i trenerom

W składzie Arki znalazła się Aldona Morawiec. Skrzydłowa we wrześniu po raz trzeci zerwała więzadła krzyżowe w kolanie. Dzisiejszy mecz może być okazją do debiutu w Eurolidze.

Aldonie Morawiec groził koniec kariery

Przypominamy, że do 2 lutego możecie oddawać głosy na Najlepszego Ligowca Roku 2019 na naszym portalu. Koszykarka Arki – Barbora Balintova zajmuje 5. miejsce po drugim tygodniu głosowania.

Najlepszy Ligowiec 2019 Roku w Trójmieście. Wyniki po drugim tygodniu głosowania

Po kontuzji do składu Arki wróciła Maryja Papowa (ARKA Gdynia). Wykurować nie zdążyła się natomiast Marie Gulich.

Porażka w dzisiejszym meczu, przekreśli szanse żółto-niebieskich na awans do kolejnej fazy Euroligi. Gdyńskim koszykarkom pozostanie jedynie walka o grę w Eurocup.

Spotkanie poprzedziła minuta ciszy dla tragicznie zmarłego w wyniku wypadku helikoptera byłego amerykańskiego koszykarza Kobego Bryanta.

Pierwsza “5” Arki: Slamova (ARKA Gdynia), Allen (ARKA Gdynia), Balintova (ARKA Gdynia), Kastanek (ARKA Gdynia) i Greinacher (ARKA Gdynia)

Ku czci pamięci Kobego Bryanta, koszykarki Soporonu przekroczyły błąd 24 sekund. Z kolei żółto-niebieskie przekroczyły czas 8 sekund. Właśnie z takimi numerami Amerykanin grał w Los Angeles Lakers.

Stratę po wjeździe pod kosz zaliczyła Allen (ARKA Gdynia)

[0:2] 2 punkty zdobywa Crvendakic (Sopron Basket).

[2:2] Greinacher po podaniu Slamovej

Brooks (Sopron Basket) niecelnie

Strata Greinacher (ARKA Gdynia), po chwili fauluje Balintova (ARKA Gdynia)

[2:4] Krajisnik spod kosza

Nie trafia Allen (ARKA Gdynia)

Krajisnik (Sopron Basket) faulowana przez Allen (ARKA Gdynia). Rzuty wolne

[2:6] Krajisnik (Sopron Basket) wykorzystuje oba rzuty wolne.

[5:6] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Balintova (ARKA Gdynia).

[8:6] Z dystansu trafia również Allen

Fegyverneky (Sopron Basket) traci piłkę

[11:6] Allen (ARKA Gdynia) wykorzystuje wszystkie trzy rzuty wolne.

[11:8] Brooks sprytnie nad ręką Slamovej

[11:10] Crvendakic w akcji indywidualnej

Strata Slamovej (ARKA Gdynia)

Kastanek (ARKA Gdynia) nie trafia zza łuku

[11:12] 2 punkty zdobywa Dupree (Sopron Basket).

Z dystansu myli się również Rembiszewska (ARKA Gdynia)

[14:12] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Allen (ARKA Gdynia).

[16:12] Balintova wjeżdża pod kosz, trafia i jest jeszcze faulowana

[17:12] Rzut wolny trafia Balintova (ARKA Gdynia).

[17:14] 2 punkty zdobywa Hatar (Sopron Basket).

Rembiszewska (ARKA Gdynia) traci piłkę na połowie rywala

[17:16] Dupree z półdystansu

Brooks (Sopron Basket) nie trafia w ostatnich sekundach

Koniec I kwarty. Arka wygrywa z Sopronem 17:16

Początek II kwarty.

Balintova (ARKA Gdynia) nie trafia “trójki”

Rembiszewska (ARKA Gdynia) również niecelnie

Pod koszem myli się Hatar (Sopron Basket)

[20:16] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Balintova (ARKA Gdynia).

[20:18] Hatar łatwo zdobywa punkty

[20:20] Fegyverneky wjazdem pod koszem

[23:20] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Kastanek (ARKA Gdynia).

[23:22] Kolejne łatwe punkty Hatar

Przerwa na żądanie (Sopron Basket).

Brooks (Sopron Basket) popełnia błąd kroków

Hatar (Sopron Basket) fauluje Allen (ARKA Gdynia)

[26:22] Allen (ARKA Gdynia) wykorzystuje wszystkie trzy rzuty wolne.

January (Sopron Basket) niecelnie

[28:22] Rembiszewska po podaniu Kastanek

[30:22] Allen po sprytnym zwodzie przed January

[30:24] Brooks dobija rzut koleżanki

[32:24] Rembiszewska spod kosza

Kastanek (ARKA Gdynia) fauluje Brooks (Sopron Basket)

[32:25] Tylko jeden rzut wolny trafia Brooks (Sopron Basket).

[32:28] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Fegyvernek (ARKA Gdynia).

[35:28] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Slamova (ARKA Gdynia).

[35:27] Krajisnik (Sopron Basket) wykorzystuje oba rzuty wolne.

[35:33] Krajisnik po sprytnym minięciu rywalki

Przerwa na żądanie (ARKA Gdynia).

[37:33] 2 punkty zdobywa Slamova (ARKA Gdynia).

Allen (ARKA Gdynia) niecelnie z dystansu

[37:35] 2 punkty zdobywa January (ARKA Gdynia).

[40:36] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Slamova (ARKA Gdynia).

Slamova (ARKA Gdynia) fauluje January (Sopron Basket)

[40:36] Tylko jeden rzut wolny trafia January (Sopron Basket).

[43:36] Z dystansu ponownie Slamova

[43:38] Brooks z półdystansu

Faulowana Balintova (ARKA Gdynia)

Kastanek (ARKA Gdynia) nie trafia, ale zbiera Rembiszewska (ARKA Gdynia) i po chwili jest faulowana

[44:38] Tylko jeden rzut wolny trafia Rembiszewska (ARKA Gdynia).

Kastanek (ARKA Gdynia) rzuca równo z syreną, ale nie trafia

Koniec II kwarty. Arka Gdynia wygrywa z Sopronem 44:38

Koszykarki Arki zostawiły rywalkom wiele swobody od pierwszych minut, ale z upływającym czasem grały coraz solidniej i po wyjściu na prowadzenie w 5. minucie, nie oddały go już do końca pierwszej połowy. Żółto-niebieskie szczególnie dobrze radziły sobie na obwodzie, gdyż trafiły 8 z 16 “trójek”, a ponadto Allen (ARKA Gdynia) była dwukrotnie faulowana przy takich próbach i chwilę potem wykorzystywała rzuty wolne. To właśnie Australijka jest najskuteczniejszą koszykarką Arki z 14 punktami na koncie.

Przypominamy, że równocześnie trwa relacja live z meczu hokeistów Lotos PKH Gdańsk – Zagłębie Sosnowiec.

Lotos PKH Gdańsk – Zagłębie Sosnowiec. Relacja na żywo

Zaczynamy III kwartę.

[47:38] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Rembiszewska (ARKA Gdynia).

[47:40] 2 punkty zdobywa Dupree (Sopron Basket).

[47:42] Brooks w szybkiej kontrze

[49:42] Rembiszewska równo z syreną

[49:44] Brooks (Sopron Basket) wykorzystuje oba rzuty wolne.

[51:44] Balintova wjazdem pod kosz

[51:46] Odpowiada Crvendakic

[51:48] Brooks w akcji indywidualnej

[53:48] Balintova w samodzielnym rajdzie

[53:50] 2 punkty zdobywa Dupree (Sopron Basket).

[53:52] Dupree raz jeszcze

Kastanek (ARKA Gdynia) niecelnie z dystansu

Myli się również Misiek (ARKA Gdynia)

[53:54] Brooks po składnej akcji drużyny

Dupree (Sopron Basket) fauluje Balintovą (ARKA Gdynia)

[54:54] Tylko jeden rzut wolny trafia Balintova (ARKA Gdynia).

Wydawało się, że piłka wypadnie poza boisko, ale Balintova (ARKA Gdynia) sprytnie nabiła Dupree (Sopron Basket)

Niecelnie Rembiszewska (ARKA Gdynia)

[54:56] 2 punkty zdobywa Fegyverneky (Sopron Basket).

[54:57] Tylko jeden rzut wolny trafia Fegyverneky (Sopron Basket).

Slamova (ARKA Gdynia) popełniła błąd kroków

[54:60] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Crvendakic (Sopron Basket).

[54:62] Dupree w akcji indywidualnej

Dwukrotnie myli się Rembiszewska (ARKA Gdynia)

Niecelne podanie Greinacher (ARKA Gdynia) do Rembiszewskiej (ARKA Gdynia)

Koniec III kwarty. Arka przegrywa z Sopronem 54:62.

Początek IV kwarty.

Hatar (Sopron Basket) niecelnie

[54:64] Hatar spod kosza

Seria niecelnych rzutów. Bez punktów Allen (ARKA Gdynia), Dupree (Sopron Basket), Hatar (Sopron Basket) i Balintova (ARKA Gdynia)

[56:64] Łatwe punkty Rembiszewskiej

[58:64] Greinacher po składnej akcji zespołu

Myli się Rembiszewska (ARKA Gdynia)

[58:69] 2 punkty zdobywa Dupree (Sopron Basket).

[60:69] Greinacher po rzutu z odchylenia

Niecelnie Brooks (Sopron Basket)

January (Sopron Basket) fauluje Balintovą (ARKA Gdynia)

[62:69] Balintova (ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.

[62:71] 2 punkty zdobywa Brooks (Sopron Basket).

Balintova (ARKA Gdynia) musiała rzucić z syreną, ale nie trafiła

[62:73] Crvendakic w akcji indywidualnej

Crvendakic (Sopron Basket) powstrzymuje Greinacher (ARKA Gdynia)

[62:75] Dupree po asyście Crvendakic

Faulowana Greinacher (ARKA Gdynia)

Greinacher (ARKA Gdynia) nie trafia rzutów wolnych

[64:75] Balintova w akcji indywidualnej

[66:75] Kastanek (ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.

[67:75] Tylko jeden rzut wolny trafia Balintova (ARKA Gdynia).

[67:77] Dupree spod kosza

Nie trafia Slamova (ARKA Gdynia)

Koniec meczu. Arka Gdynia przegrywa z Sopronem Basket 67:77.

Porażka oznacza, że koszykarki Arki definitywnie straciły szanse na awans do najlepszej “8” Euroligi.

Koszykarki Arki straciły prowadzenie w 25. minucie i od tego czasu gra żółto-niebieskich zaczęła się sypać. Gdynianki nie trafiały łatwych rzutów, a także popełniały błędy w ataku, których nie oglądaliśmy przed przerwą. Wszystko to sprawiło, że musiały uznać wyższość Węgierek, w rezultacie czego pożegnały się z marzeniami o awansie do najlepszej “8” Euroligi. Teraz pozostaje im walka o awans do Eurocup.