A A+ A++

Od wybuchu wojny Izraela z Hamasem popularna aplikacja do tworzenia krótkich filmów TikTok usunęła 24 miliony fałszywych kont i ponad pół miliona komentarzy botów do treści pod hasztagami związanymi z konfliktem – poinformowała firma na swojej stronie internetowej.

TikTok od 7 października usunął 24 mln kont. Powodem potencjalne dezinformacje
fot. Sergei Elagin / / Shutterstock

Aplikacja należąca do chińskiej firmy technologicznej ByteDance podała, że od 7 października br. usunęła również prawie 4 mln filmów za naruszenie zasad dotyczących przemocy, mowy nienawiści, dezinformacji i terroryzmu, z czego ponad 925 tys. wideo bezpośrednio powiązanych z wojną między Izraelem a Hamasem.

“Wprowadziliśmy także przypomnienia w wyszukiwarce, dotyczące określonych słów kluczowych w języku hebrajskim, arabskim i angielskim, aby zachęcić naszą społeczność do zwracania uwagi na potencjalne dezinformacje i sprawdzanie wiarygodnych źródeł” – napisano w komunikacie.

Firma podkreśla również, iż hasztag wyrażający poparcie dla Izraela w jego wojnie z Hamasem uzyskał więcej wyświetleń niż hasztag propalestyński, oddalając oskarżenia, że platforma rozpowszechnia treści wspierające Palestynę.

TikTok podał, że między 7 a 31 października liczba wyświetleń hasztagu „standwithisrael” w USA wyniosła 46 milionów, w porównaniu z 29 milionami wyświetleń hasztagu „standwithpalestine” w tym samym okresie.

Tuż po wybuchu wojny szefostwo firm Meta, X, YouTube i TikTok otrzymało listy od europejskiego komisarza Thierry’ego Bretona, w którym napisał on, że platformy nie robią wystarczająco dużo, aby przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się dezinformacji.

Andrzej Pawluszek (PAP)

apa/ zm/

Źródło:PAP
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDobiega końca remont ulicy Gawrzyłowskiej w Dębicy
Następny artykułKomunikacja napędzana wodorem