A A+ A++

Bez mediów, ale z wpisem na swoim kanale w mediach społecznościowych Krzysztof Jurgiel poinformował o nazwaniu jego imieniem mostu na Narwi. „Mieszkańcy, w taki właśnie sposób postanowili podziękować za moje wsparcie w rozwiązaniu problemu komunikacyjnego w gminie” – czytamy.

Most na Narwi w miejscowości Łaś Toczyłowo w Gminie Zawady otrzymał imię Krzysztofa Jurgiela.  Europoseł Prawa i Sprawiedliwości, były minister rolnictwa i szef struktur PIS w województwie napisał:

„W sobotę z moją żoną Krysią uczestniczyliśmy w niecodziennej uroczystości. Most na rzece Narwi, w miejscowości Łaś Toczyłowo w Gminie Zawady otrzymał imię Krzysztofa Jurgiela.

Mieszkańcy, w taki właśnie sposób postanowili podziękować za moje wsparcie w rozwiązaniu problemu komunikacyjnego w gminie. Ponadto razem z władzami gminy i mieszkańcami, uroczyście otworzyliśmy drogę w miejscowości Targonie”. 

Obiekt powstał z dofinansowania z rezerwy celowej budżetu ministra spraw wewnętrznych i administracji w 2019 roku. Koszt inwestycji wyniósł 2,2 mln zł, z czego dofinansowanie wyniosło 1,85 mln zł. Wcześniej w tym miejscu był obiekt drewniany. 

O tym, że most otrzyma nazwę zdecydowali radni gminni, którzy 23 maja 2023 przyjęli stosowną uchwałę. 

Wójt Gminy Zawady Krzysztof Wądołowski uzasadniając konieczność pojęcia uchwały przypomniał radnym, że most powstał 5 lat temu, a „stało się to dzięki wsparciu ministra Krzysztofa Jurgiela”. Wójt wyjaśnił także skąd taki dość nieoczekiwany pomysł, by aktywnemu politykowi wystawiać “taki pomnik”.  Otóż jak czytamy w protokole z obrad, „będąc na zjeździe Związku Gmin Wiejskich w rozmowie z p. minister Jurgiel powiedział, że byłoby mu miło gdyby jego imieniem nazwać ww. most”. 

11 radnych poparło wolę ministra i europosła, jeden był przeciw a dwóch się wstrzymało.

Teraz zapewne byłemu ministrowi, byłemu szefowi PIS w regionie i europosłowi jest bardzo miło. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułW trosce o bohaterów [FOTO]
Następny artykuł„Dziady, przodkowie i śmierć” – spotkanie z Szymonem Góralczykiem