A A+ A++
Piła na fotografiach Romana i Andrzeja Zaranka w BWA PP ” data-description=”Piła na fotografiach Romana i Andrzeja Zaranka w BWA PP ” data-gallery> W Biurze Wystaw Artystycznych Powiatu Pilskiego od 27 października można już oglądać wystawę wyjątkową wystawę fotografii  pt. „Nowa tożsamość miasta. Piła na przestrzeni lat 1946-1989 na fotografiach Romana i Andrzeja Zaranków”.

Na około 300 fotografiach możemy zobaczyć 80 lat historii Piły, jak zmieniała się po wojnie, jak była odbudowywana i odgruzowywana. jak rosły w mieście nowe osiedla, powstawały nowe budynki, drogi, aż do roku 1989 roku. Część wystawy poświęcona jest ludziom i wydarzeniom miejskim. Są pochody 1 – Majowe i procesje Bożego Ciała, jest relacja z wizyty Kardynała Wyszyńskiego, czy otwarcia ważnych obiektów w mieście. Wydarzenia oddają prawdziwe życie miasta i jego mieszkańców.

W piątek odbyło się uroczyste otwarcie wystawy z udziałem Andrzeja Zaranka, który udostępnił bogate zbiory swojego ojca Romana Zaranka, oraz własne.
Było to nie tylko wydarzenie kulturalne, ale również społeczne. Na otwarcie wystawy przybyło wielu mieszkańców, którzy pamiętają Piłę sprzed lat. Na fotografiach rozpoznali ulice, domy, ludzi. Zdjęcia budzą naprawdę wiele emocji. 

– Podczas otwarcia wystawy miałem ogromną przyjemność podziękować Andrzejowi Zarankowi, który był oczywiście bohaterem tego wspaniałego wydarzenia, za udostępnienie tak bogatych zbiorów  fotografii. To piękny gest przede wszystkim dla mieszkańców Piły – stolicy powiatu pilskiego. Polecam gorąco tę wystawę, która jest znakomitą lekcją historii powojennej Piły – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Wystawę można oglądać do 13 listopada, w poniedziałki i piątki w godz. od 9.00 do 15.00, od wtorku do czwartku w godz. od 9.00 do 19.00. Zapraszamy.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDawny żydowski dom przedpogrzebowy w Czarnkowie będzie odnowiony
Następny artykułZ komórką w dłoni można dotrzeć na groby w Poznaniu