W Warszawie metr mieszkania kosztuje już 15-17 tys. zł. Ceny rosną najszybciej w największych miastach. Jak na ich tle wypada Zielona Góra? W miarę tanio.
Ceny w 16 polskich miastach wojewódzkich sprawdzili eksperci z popularnej porównywarki rankomat.pl. Porównali ceny nowych mieszkań i lokali z rynku wtórnego z września 2022 i 2023 r.
Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.
Ceny rosły wszędzie. Nawet o prawie 20 proc. Skokowo w Krakowie. Tu stawki doganiają warszawskie. – Rynek nieruchomości znajduje się cały czas pod presją rządowego programu Bezpieczny Kredyt 2%. Wprowadzone w lipcu rozwiązanie obniża raty kredytu hipotecznego na zakup pierwszego mieszkania lub domu przez pierwsze 10 lat jego spłaty, co mocno podgrzewa rynek. Kolejnym czynnikiem wpływającym na ceny nieruchomości jest rosnąca dostępność kredytów hipotecznych, wynikająca z obniżki przez Radę Polityki Pieniężnej stóp procentowych o łącznie 100 punktów bazowych. Dlatego w nadchodzących miesiącach można spodziewać się kontynuacji wzrostu cen nieruchomości – podkreśla Konrad Pluciński, ekspert rankomat.pl. Eksperci korzystali z raportów i danych portali RynekPierwotny.pl oraz GetHome.pl.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS