A A+ A++

NK Przedwiośnie zaprasza na seanse animacji „Sposób na ducha” w ramach „Bajkoranków” i „Kina przyjaznego sensorycznie”. Do zobaczenia też „Różyczka 2”, „Oblicze Jezusa” i „Czas krwawego księżyca”.

Różyczka 2

NoveKino Przedwiośnie zaprasza na premierę filmu „Różyczka 2”. To nieoczywista kontynuacja. W jedną z głównych ról, postać wpływowego polityka, Prezesa Marczuka, wcielił się Janusz Gajos.

Joanna Warczewska (Magdalena Boczarska) ma wszystko: wielką miłość i świetnie rozwijającą się karierę. To poukładane życie w jednej chwili burzy jednak zamach terrorystyczny, w którym ginie jej ukochany mąż (Paweł Małaszyński). Kiedy los daje Joannie nową życiową szansę, dosięga ją kolejny cios. Ktoś wysyła zdjęcia i dokumenty kompromitujące jej rodzinę, żądając setek tysięcy euro w zamian za milczenie. Joanna decyduje się na własną rękę zmierzyć z szantażystą i z prawdą o własnej przeszłości. Gotowa jest zaryzykować wszystko, by odzyskać kontrolę nad swoim życiem i rozwikłać skomplikowaną intrygę, w którą została wciągnięta. Jaką rolę w tej dramatycznej grze odegrają tajemniczy agent (Jacek Braciak), wpływowy polityk (Janusz Gajos) i przyjaciel z przeszłości (Robert Więckiewicz)? Jej wynik może mieć wpływ na losy milionów, a czas nie działa na korzyść Joanny.

Reżyseria: Jan Kidawa-Błoński
Obsada: Magdalena Boczarska, Maria Seweryn, Adrian Topol, Robert Więckiewicz, Janusz Gajos, Jacek Braciak

Czas krwawego księżyca

Kolejna premiera to „Czas krwawego księżyca” (napisy). Film oparty na bestsellerowej książce Davida Granna o tym samym tytule.

Na przełomie XIX i XX wieku ropa naftowa przyniosła fortunę plemieniu Osage, którzy z dnia na dzień stali się jednymi z najbogatszych ludzi na świecie. Bogactwo rdzennych Amerykanów natychmiast przyciągnęło białych intruzów, którzy manipulowali, wymuszali i okradali Osagów, jak tylko mogli, zanim posunęli się do morderstw. Oparty na prawdziwej historii i opowiedziany poprzez niezwykły romans Ernesta Burkharta (Leonardo DiCaprio) i Mollie Kyle (Lily Gladstone), CZAS KRWAWEGO KSIĘŻYCA to epicka westernowa saga kryminalna, w której prawdziwa miłość krzyżuje się z niewypowiedzianą zdradą.

Reżyseria: Martin Scorsese
Obsada: Leonardo DiCaprio, Robert De Niro, Lily Gladstone, Jesse Plemons, Tantoo Cardinal, John Lithgow

Oblicze Jezusa

Kino zaprasza także na wyjątkowy pokaz filmu „Oblicze Jezusa” (lektor). Seans już w sobotę o godz. 14:00.

Czy możemy zobaczyć twarz niewidzialnego Boga? Czy na chuście z Manopello i Całunie Turyńskim. Zbawiciel zostawił nam swój wizerunek? Czy Jezus chciał, byśmy już tu, na ziemi, mogli oglądać Jego oblicze? W poszukiwaniach odpowiedzi na te pytania pomaga widzowi w filmie między innymi znany aktor Marcin Kwaśny czy nieoceniony Paul Badde, popularyzator i faktyczny „odkrywca” dla szerokiego grona wiernych chusty z Manopello. Ale badanie wizerunków „nie ludzką ręką uczynionych”, choć fascynujące, schodzi na dalszy plan, gdy twórcy odkrywają duchową głębię kultu Najświętszego Oblicza. Widzimy ludzi, którzy dla oblicza Jezusa odmieniają swoje życie, dokonują wielkich dzieł i z pokorą służą drugiemu człowiekowi. Odkrywamy też wielowymiarową duchowość mistyków, którzy budowali ją na szczególnej czci Bożego oblicza, oraz świętych dostrzegających ogromną wartość w kontemplowaniu twarzy Zbawiciela. Oblicze Jezusa przestaje być zwykłą filmową historią. Staje się dla widza spotkaniem. Spójrz w oczy Boga! Daj się porwać Jego spojrzeniu i poczuj Jego miłość!

Sposób na ducha

W repertuarze również „Sposób na ducha” (dubbing). Animacja pełna humoru inspirowana opowiadaniem „Duch z Canterville” Oscara Wilde’a.

To już 300 lat odkąd Sir Simon Canterville robi, to co kocha najbardziej na świecie – jako duch nawiedza swój rodzinny dom i przyprawia gęsią skórkę każdemu, kto odważy się przekroczyć próg jego posiadłości. Na jego nieszczęście, do nieruchomości wprowadza się amerykańska rodzina, która za nic ma sobie jego straszne miny i paranormalne psikusy. Mimo prób wypędzenia nieproszonych gości – Canterville ponosi porażkę. Załamany beznadziejną sytuacją duch nabiera jednak nadziei, kiedy nawiązuje kontakt z Virginią – najstarszą córką nowych gospodarzy. Wspólnie wyruszają w podróż do magicznego ogrodu, aby znaleźć przyczynę jego 300-letniej klątwy. Jeżeli im się uda – duch Canterville’a będzie wolny, ale jeżeli poniosą porażkę – oboje zostaną uwięzieni na całą wieczność.

Reżyseria: Kim Burdon

Bajkoranki – Sposób na ducha

W sobotę i niedzielę o godz. 11:00 NK Przedwiośnie zaprasza na cykl filmowy dla najmłodszych widzów Bajkoranki, w ramach którego zostanie wyświetlony „Sposób na ducha” (dubbing). Po seansie w niedzielę zapraszamy do udziału w warsztatach plastycznych poprowadzonych przez Pracownię Las. Bilety w cenie 17 zł.

Kino Przyjazne Sensorycznie – Sposób na ducha

W niedzielę o godz. 10:00 Kino Przyjazne Sensorycznie, w ramach którego kino wyświetli „Sposób na ducha” (dubbing). To świetna okazja na pierwszą wizytę w kinie. Bilety zgodne z cennikiem weekendowym.

Spotkania Filmowe – Poprzednie życie

23 października o godz. 18:00 w ramach cyklu Spotkania Filmowe kino wyświetli film „Poprzednie życie” (napisy). Po seansie NK Przedwiośnie zaprasza do udziału w dyskusji. Bilety w cenie 17zł.

„Poprzednie życie” to love story, która z lekkością i wdziękiem definiuje na nowo zasady ekranowego romansu, rozkochując w sobie widzów Sundance, Berlinale i fanów studia A24. To na wskroś współczesny film, który goi złamane serca, daje szansę miłości, godzi przeszłość z przyszłością, uczy rozstawać się bez gniewu i z nadzieją na nowy początek. Dokonuje przy tym niemożliwego: sprawia, że zakochacie się w każdym z trojga bohaterów.

In-Yun to koreańskie przekonanie, że ludzie zbliżają się do siebie, bo ich dusze poznały się w poprzednich wcieleniach. Nora (Greta Lee) i Hae Sung (Teo Yoo) dorastali razem w Korei Południowej. Rozdzieleni przez los jako dzieci, odnajdują się po latach dzięki mediom społecznościowym. W końcu miłosna i migrancka odyseja zaprowadzi oboje do Nowego Jorku. Nora jest już wtedy mężatką, a Hae Sung świeżo upieczonym singlem. „Co by było, gdyby?” – to pytanie nie przestaje kołatać w ich głowach. A także w głowie męża Nory (John Magaro), zaskoczonego nagłą wizytą Koreańczyka. „Poprzednie życie” przywołuje ducha trylogii Richarda Linklatera i najlepszych nowojorskich opowieści filmowych. Historii rozpiętej między Nowym Jorkiem i Seulem, nowoczesną technologią i upragnionym dotykiem, wspomnieniami i teraźniejszością, towarzyszą echa buddyjskiej refleksji nad przeznaczeniem i duchowym wymiarem relacji.

Reżyseria: Celine Song
Obsada: Greta Lee, Teo Yoo, John Magaro, Seung-ah Moon, Seung-min Leem, Jane Kim

W repertuarze pozostają:

  • Psi Patrol: Wielki film (dubbing) – Kiedy w Mieście Przygód ląduje magiczny meteor, szczeniaki z Psiego Patrolu zyskują supermoce, które przekształcają je w Kosmopieski! Dla Skye, jej nowe moce są spełnieniem marzeń. Sprawy przybierają gorszy obrót, gdy wróg piesków Humdinger ucieka z więzienia i łączy siły z Karoliną, która jest naukowcem. Oboje planują ukraść niezwykłe moce. Gdy los Miasta Przygód wisi na włosku, Kosmopieski muszą powstrzymać złoczyńców, zanim będzie za późno. Skye przekona się w końcu, że nawet najmniejszy szczeniak może zrobić największą różnicę.
  • Zielona granica – Najnowsze dzieło trzykrotnie nominowanej do Oscara Agnieszki Holland, znalazło się wśród filmów zakwalifikowanych do Konkursu Głównego 80. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. To opowieść o tym, że każdy z nas może nieoczekiwanie znaleźć się w sytuacji granicznej i zostać zmuszony dokonywać wyborów pomiędzy dobrem a złem. W filmie przeplatają się trzy perspektywy – uchodźców, polskich aktywistów i strażników granicznych. „Zielona granica” jest opowieścią o ludziach. O ludziach postawionych w sytuacjach granicznych.
  • Chłopi – Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. To właśnie kobiety, w szczególności tragiczna postać Jagny, znajdą się w sercu fabuły. Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty stanie się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem. „Chłopi” zostali zrealizowani w technice animacji malarskiej, która podbiła serca fanów na całym świecie przy poprzedniej produkcji studia – filmie „Twój Vincent”.
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułGośćmi Radia ZW była dr Aleksandra Jabłońska i Kamil Słomczyński z Uniwersytetu Łódzkiego
Następny artykułNowa hala sportowa na jubileusz 65-lecia IX LO