A A+ A++

W niedzielę 8 października w ramach 9. edycji PKO Półmaratonu Gliwickiego biegacze z całej Polski pobiegną przez Gliwice na dystansie 21 km, zmierzą się z „gliwicką dychą” lub wyścigiem nordic walking bądź wybiorą krótszą, 5-kilometrową trasę biegową. Dzień wcześniej w sąsiedztwie PreZero Areny Gliwice odbędzie się bieg dzieci. Przebieg tras, ich charakterystyka oraz elektroniczne formularze zapisów dla chętnych są dostępne na stronie polmaratongliwicki.pl.

Start rywalizacji na dystansie półmaratońskim (21 097,5 m) wyznaczono na godz. 10.00 spod Prezero Areny Gliwice (ul. Akademicka 50). Kwadrans później, z powstającego terenu rekreacyjnego na Wilczych Dołach w dzielnicy Sikornik,  w trasę po mieście wyruszą uczestnicy „gliwickiej dychy” i wyścigu nordic walking. Na końcu, o godz. 10.30, ze startu wyznaczonego na gliwickim Rynku pobiegną osoby zgłoszone do biegu na dystansie 5 km. Zawodników będzie obowiązywał limit czasu – maksimum 3 godziny na półmaraton, 90 minut na 10 km i nordic walking oraz 45 minut na 5 km. Metą dla wszystkich będzie PreZero Arena Gliwice.

W związku z organizacją półmaratonu zmieni się organizacja ruchu na niektórych gliwickich ulicach – kierowcy muszą liczyć się z czasowymi utrudnieniami i zachować ostrożność. 

Na czas biegu, od godz. 9.50 do 13.00, wstrzymany zostanie ruch na ulicach: Akademickiej, Panewnickiej (od ul. Akademickiej do ul. Pszczyńskiej), Pszczyńskiej (od ul. św Jacka do ul. Kopalnianej), Kopalnianej, Bojkowskiej (od ul. Lotników do ronda Produkcyjnego koło Amazona), Produkcyjnej, Toruńskiej (od ul. Rybnickiej do wjazdu na giełdę warzywną), Rybnickiej (od stacji BP do ul. Mazowieckiego), Ku Dołom (od ul. Mazowieckiego do ul. Wójtowskiej), Wójtowskiej (od ul. Ku Dołom do ul. Dolnej Wsi), Słowackiego (brak możliwości wjazdu od skrzyżowania ulic Kosów i Zygmunta Starego), Zawiszy Czarnego, Górnych Wałów (od ul. Siemińskiego do skrzyżowania z ul. Zygmunta Starego), Kaczyniec, Przy Raciborskiej Bramie, Raciborskiej, Zwycięstwa, Dolnych Wałów (od ul. Matejki do ul. Zwycięstwa), Wybrzeże Armii Krajowej (od ul. Zwycięstwa do ul. Berbeckiego), Berbeckiego (od ul. Wybrzeża Armii Krajowej), Sienkiewicza (cała + brak możliwości zjazdu z DTŚ na rondo Byliny od strony Łabęd i Zabrza), Dubois (od ul. Zwycięstwa oraz od ul. Jana Śliwki do ronda Byliny), Bohaterów Getta Warszawskiego (od ronda Kaczyńskiego do ul. Zwycięstwa), Dworcowej (brak możliwości wjazdu od strony placu Piastów), Częstochowskiej (od skrzyżowania ulic Kłodnickiej i Konarskiego do ul. Jagiellońskiej), Konarskiego (od skrzyżowania ulic Częstochowskiej i Kłodnickiej do ul. Jagiellońskiej), Zimnej Wody (od skrzyżowania ulic Częstochowskiej i Konarskiego do ul. Wincentego Pola), Krzywoustego (od ul. Kaszubskiej do ul. Akademickiej), Skłodowskiej-Curie (od ronda Akademickiego do ul. Akademickiej).

Ponadto 8 października w godz. od 10.00 do 13.00 dwukierunkowymi staną się ulice: Dolnej Wsi, Banacha i Kaszubska (od ul. Banacha do ul. Krzywoustego).

Wszystkie ulice będą sukcesywnie otwierane w ślad za ostatnimi zawodnikami!

Biegi dziecięce zaplanowano na sobotę 7 października. Start – godz. 16.00 w sąsiedztwie w sąsiedztwie PreZero Areny Gliwice. Dystans, jaki młodzi zawodnicy będą mieli do pokonania, uzależniony będzie od wieku uczestników. Roczniki 2008–2010 (nastolatki w wieku 13–15 lat) zmierzą się z kilometrowym Biegiem Niedźwiedzia, a roczniki 2011–2013 (10–12-latki) z półkilometrowym Biegiem Wilka. Dla roczników 2014–2016 (dzieci w wieku 7–9 lat) przewidziano ćwierćkilometrowy Bieg Liska, a dla roczników 2017–2019 (maluchy 4–6 lat) stumetrowy Bieg Wiewiórki. Najmłodsi od roczku do 3 latek pokonają 70 metrów w Biegu Żuczka.

Zgłoszenia dzieci są przyjmowane drogą elektroniczną poprzez formularz na stronie półmaratonu. Liczba miejsc ograniczona! Wszystkie dzieci, które ukończą swój bieg, otrzymają pamiątkowe medale. Dziecięce biuro zawodów będzie czynne 7 października w godz. od 14.30 do 15.30 w okolicach wejścia E do PreZero Areny Gliwice.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSzkło kontaktowe | spektakl
Następny artykuł“Krok za Krokiem” z rewizytą w Pałacu Prezydenckim