A A+ A++

W paradzie weźmie udział około 20 autobusów. Będą to zarówno pojazdy zabytkowe z prywatnej kolekcji „Czerwony Ikarus”  (m.in. Jelcze i Ikarusy, które kiedyś mogliśmy spotkać na łódzkich ulicach), jak i obecne autobusy MPK Łódź, w tym najnowsze mercedesy, hybrydy i elektryki.

Rozpoczęcie imprezy planowane jest na godz. 10:00 na dworcu Łódź Fabryczna. Tam chętni wsiądą do autobusów i wezmą udział w przejeździe do Manufaktury.

Trasa przejazdu parady autobusów

Dw. ŁÓDŹ-FABRYCZNA, al. Rodziny Grohmanów, Wierzbowa, Tuwima, Tramwajowa, Narutowicza, Kopcińskiego, Piłsudskiego, Rokicińska RONDO INWALIDÓW (fotostop z możliwością przejścia pomiędzy pojazdami) Rokicińska, al. Piłsudskiego, al. Mickiewicza, al. Włókniarzy, Limanowskiego, zajezdnia autobusowa EA-1, Limanowskiego, Zachodnia, Ogrodowa, MANUFAKTURA.

Uwaga! Możliwość wejścia/wyjścia z pojazdów będzie jedynie na: dworcu Łódź Fabryczna, Rondzie Inwalidów oraz w Manufakturze.

Pokaz autobusów w Manufakturze

Zakończenie przejazdu planowane jest ok. godziny 12:00 na rynku Manufaktury. Później, aż do godz. 15, będzie można zobaczyć z bliska biorące udział w paradzie autobusy. Łodzianie będą mogli dokładnie obejrzeć wszystkie pojazdy, zrobić sobie w nich zdjęcia, a także zapoznać się z ich historią. W paradzie oraz na rynku Manufaktury po tajnikach tych pojazdów będą oprowadzać wolontariusze z Klubu Miłośników Starych Tramwajów.

Impreza organizowana jest z okazji 75-lecia komunikacji autobusowej w Łodzi, której rocznica przypada na 11 października. Dodatkowo wpisuje się ona w 125-lecie komunikacji miejskiej w Łodzi oraz 600. urodziny naszego miasta.

Czy weźmiesz udział w paradzie autobusów w Łodzi?

  • MPK Łódź

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUM Łódź: Co cztery kamienice, to nie jedna. Tak rewitalizacja zmienia ul. Rewolucji 1905 r. [ZDJĘCIA]
Następny artykułUM Łódź: Dworzec Łódź Fabryczna. Tak się zmieniał na przestrzeni dekad! [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]