Dodano: 2 października 2023 13:28
Od 16 do 44 tysięcy złotych bezzwrotnej dotacji na wymianę źródeł ogrzewania mogą otrzymać właściciele lub najemcy mieszkań w budynkach wielorodzinnych w II edycji programu ciepłe mieszkanie. W niektórych przypadkach ta kwota może wzrosnąć nawet do 375 tysięcy. Szczegóły w materiale Jacka Zycha
Tak, to kwota, o którą mogą ubiegać się niewielkie, składające się z od 3-7 członków wspólnoty mieszkaniowe. Te wcale niemałe pieniądze przeznaczone mogą być na kompleksową termomodernizację zarządzanych nieruchomości – ocieplenie budynku, wymianę okien, drzwi czy źródeł ogrzewania.
– To się najbardziej opłaca i pod kątem ekonomicznym, bo najwięcej dotacji można otrzymać, ale i później, w bieżącym użytkowaniu takiego budynku również to się najbardziej opłaca. – powiedział naszemu reporterowi Paweł Mirowski, zastępca prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
REKLAMA
Jednym z liderów w wykorzystaniu środków z pierwszej edycji programu ciepłe mieszkanie jest Nowa Ruda, jak mówi burmistrz Tomasz Kiliński rządowy program jest bardzo potrzebny, ale powinien swoim zasięgiem objąć nie tylko najemców czy wspólnoty, ale i gminy:
– Które mają i będą miały ogromny problem i wyzwanie w wymianie nieekologicznych źródeł ciepła w zarządzanych przez siebie budynkach.
W skali kraju, w programie Ciepłe mieszkanie do wydania jest jeden miliard 750 mln złotych. Tylko Dolny Śląsk zagospodarować ma około 30% tej kwoty – ponad 520 milionów złotych.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS