A A+ A++

Śladami ostatniej bitwy gen. Kleeberga

Od dwóch lat rocznicowy przemarsz poświęcamy pamięci porucznika Franciszka Skrzypczyka– najdłużej żyjącego podkomendnego gen. Kleeberga.

W ponad 30 kilometrową trasę, grupa młodych adeptów wojskowości wyruszyła o 6.00 przemierzając trasę przebiegającą od szkoły do Woli Gułowskiej, w której znajduje się Muzeum Czynu Zbrojnego Kleeberczyków (aktualnie w remoncie) oraz Sanktuarium Żołnierzy Kampanii Wrześniowej. Przemierzając trasę oprócz Śladów bitwy gen. Kleeberga grupa pierwszoklasistów poznawała ciekawostki związane z historią regionu i ludzi z nim związanych. Przebieg przedsięwzięcia tak podsumował Jan Gałkowski: rajd był dla mnie ciekawą , choć wymagającą lekcją historii, którą mogłem przeżyć z innymi interesującymi i energetycznymi (tylko na początku) ludźmi. Mogłem lepiej poznać swoich Kolegów i Koleżanki w nietypowych warunkach.

Większość uczestników przedsięwzięcia podkreślało edukacyjne walory „nietypowej lekcji historii” w trakcie, której można było również zintegrować grupę, sprawdzić swoją silną wolę i wytrzymałość. Gabriela Cybul wspomina: moje odczucia po rajdzie są niezwykłe. Były momenty kiedy chciałam się poddać, lecz z drugiej strony chciałam udowodnić sama sobie, że dam radę (…) przeszłam cały rajd!!!

To pierwsza, lecz nie ostatnia nietypowa lekcja historii w której uczestniczą uczniowie „od Kickiego”.

Słowa podziękowania kierujemy do Starostwa Powiatowego w Rykach za wypożyczenie kamizelek odblaskowych, dzięki którym zwiększyło się bezpieczeństwo przemarszu, a także nauczycielom i wychowawcom, którzy wyruszyli razem z młodzieżą w tę niezwykłą podróż, dając świadectwo patriotyzmu.

W rajdzie uczestniczyli uczniowie klas 1 LP i 1 LPw. Opiekunami grupy byli: Sylwia Skwara, Justyna Klimowicz, Dorota Stosio, Izabella Wasilewska, Iwona Wasilewska, Urszula Sarzyńska, Łukasz Piątek oraz Wojciech Niedziółka.

Śladami ostatniej bitwy gen. Kleeberga

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNa budowie na ulicy Białostockiej uruchomiono sygnalizację świetlną
Następny artykułStatuetkę Świętego Michała Archanioła otrzymał Ks. Witold Burda