A A+ A++

Spotkanie odbywa się pod hasłem “Wspólnie dla serca – od poradni do kliniki”.

Chodzi nam o prawidłową ścieżkę pacjenta – mówi przewodniczący komitetu naukowego kongresu prof. Jacek Legutko.

Żeby nasi lekarze rodzinni np. w kontekście czynników ryzyka jednak weryfikowali je u naszych pacjentów. Aby nasi lekarze rodzinni osłuchiwali pacjentów, by mierzyli im ciśnienie i w przypadku, kiedy mają problem, kiedy wymagana jest porada specjalistyczna, mieli możliwość szybkiego przekazania chorego do takiej konsultacji, a jeżeli chory ma zaawansowaną chorobę, żeby również te kolejne etapy pod postacią leczenia szpitalnego czy też konieczności hospitalizacji w wysoko specjalistycznym centrum kardiologicznym, żeby to wszystko usprawnić

– mówi prof. Jacek Legutko.

Pozwala na to pilotażowy program Krajowej Sieci Kardiologicznej. Kardiolodzy stawiają też na współpracę z lekarzami innych specjalności, bo pacjenci kardiologiczni są coraz starsi i mają choroby współistniejące, a z drugiej strony często leczenie pacjentów onkologicznych chemioterapią wymaga konsultacji kardiologicznej.

Za jeden ze swoich największych sukcesów Polskie Towarzystwo Kardiologiczne uznaje wprowadzenie koordynowanej opieki specjalistycznej dla chorych po zawale serce. Program powstał właśnie z inicjatywy kardiologów. 

Kongres w Poznaniu to nie tylko debaty lekarzy. W sobotę odbędzie się na targach V Forum Serce Pacjenta ze strefę badań dla pacjentów, spotkaniem z ekspertami i wykładami dla chorych.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułFrancuzi budują konkurencję dla Starlinka. Powstała Eutelsat Group
Następny artykułNowa metoda ouszstów – na… “zmarłego sąsiada”