Pierwsza połowa meczu rozgrywanego w Gliwicach należał do przyjezdnych. W pierwszej kwarcie gliwiczanie przegrali różnicą dziesięciu punktów. W drugiej kwarcie również dominowali zawodnicy Arki. Koszykarze z Gdyni zdobyli pięć oczek więcej niż GTK i na przerwę zespoły schodziły przy stanie 43:28 na korzyść drużyny gości.

Po przerwie gospodarze zaczęli odrabiać straty z pierwszej części meczu. W trzeciej kwarcie Gliwickie Towarzystwo Koszykówki zapisało na swoim koncie 28 punktów. Przed decydującą częścią spotkania różnica między drużynami wynosiła pięć „oczek”na korzyść przyjezdnych. W ostatniej kwarcie goście kontrolowali grę i nie pozwolili GTK wyjść na prowadzenie. W ostatecznym rozrachunku Gliwickie Towarzystwo Koszykówki przegrało 74:82.

W 19. kolejce rundy zasadniczej GTK zmierzy się z Polpharmą Starogard Gdański. Spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę 2 lutego o godzinie 16:00 w Gliwicach.

GTK Gliwice – Asseco Arka Gdynia 74:82 (15:25, 13:18, 28:18, 18:21)

Gliwice: Futstinger 16, Mondy 9, Tabb 2, Diduszko 3, Henson 11 oraz Szlachetka 11, Radwański 4, Słupiński 6, Mijović 10, Majewski 2

Gdynia: Bostic 14, Hrycaniuk 13, Hammonds 6, Szubarga 15, Wołoszyn 5 oraz Greene 12, Upson 14, Malczyk 3, Wyka, Czerlonko