A A+ A++

W nowym budynku o powierzchni 1144 m2, połączonym ze „starą częścią” oddziału, która w dalszym ciągu będzie wykorzystywana (około 500 m2) na parterze znajdują się: podjazd dla karetek – wielu pacjentów w stanach zagrożenia życia, w stanach nagłych trafia do naszego centrum bezpośrednio z karetki – izba przyjęć, poradnia dedykowana dla realizacji programu KOS zawał, miejsce dla nowego zakresu świadczeń – rehabilitacji kardiologicznej, parking i przy okazji inwestycji poszerzyliśmy również bazę parkingową szpitala o 18 dodatkowych ogólnodostępnych miejsc postojowych za pawilonem szpitalnym nr 4.

Na I piętrze znajdują się aż dwie niezależne sale zabiegowe, co nie jest standardem dla oddziałów kardiologii zlokalizowanych w szpitalach powiatowych, w tym jedna w reżimie bloku operacyjnego oraz duży oddział intensywnego nadzoru kardiologicznego, kluczowy dla opieki pozabiegowej i ciężkich przypadków kardiologicznych, całodobowo nadzorowany przez zespół pielęgniarski. Każde łóżko jest monitorowane za pomocą systemu o wysokoczułych parametrach. Stworzona została również przeszklona izolatka z odrębnym węzłem sanitarnym i niezależną wentylacją

„Druga, niezależna sala zabiegowa zwiększy bezpieczeństwo pacjentów w trakcie zabiegów, szczególnie, że realizuje się coraz dłuższe zabiegi elektrofizjologiczne i zapewni poszerzenie struktury zabiegowej, rozwój wysokospecjalistycznego leczenia z zakresu kardiologii inwazyjnej, elektrofizjologii i leczenia wad strukturalnych serca. Poprawa bezpieczeństwa leczonych pacjentów to także dostępność w centrum dwóch angiografów. Nawet w trakcie awarii czy serwisu będziezapewniona ciągłość realizacji świadczeń dla Pacjentów z zawałem serca” – argumentuje dr hab. n. med. Łukasz Rzeszutko, lekarz kardiolog współpracujący z Carint, zajmujący się leczeniem choroby wieńcowej.

Na II piętrze znajduje się rozbudowany oddział kardiologiczny. Wszystkie sale są klimatyzowane, z węzłami sanitarnymi, większość łóżek jest monitorowanych z punktu pielęgniarskiego, co również stanowi podwyższony standard. Nowy oddział zapewnia wysoki komfort pobytu pacjentów i zwiększenie ich bezpieczeństwa.

Z uwagi na ogólnopolską wysoką śmiertelność dwunastomiesięczną pacjentów po zawale serca, przy współpracy z NFZ centrum realizuje program KOS zawał (koordynowanej opieki po zawale serca).

„Program zapewnia cztery bezpłatne porady w ciągu roku po zawale, bez kolejek i skierowanie na rehabilitację. Całość kończy się bilansem opieki z podsumowaniem i wskazówkami dla pacjenta” – opisuje kardiolog Grzegorz Szastak.

W nowym budynku powstał więc kompleks poradni kardiologicznej z echem serca i bieżnią wysiłkową. Zapewniamy również kontrole rozruszników. Pierwsza kontrola po zabiegu jest bezpłatna. Porady w GVM Carint są dla chętnych udzielane komercyjnie. Natomiast bezpłatną poradnią dla pacjentów w ramach NFZ dysponuje Szpital Powiatowy w Oświęcimiu. GVM Carint bezpłatną dla pacjentów poradnię na NFZ posiada w Andrychowie.

„Wspomnieliśmy, że ważna jest kompleksowość i opieka nad pacjentem również po zawale, dlatego w nowym budynku uruchamiamy nowy zakres świadczeń, czyli oddział dzienny rehabilitacji kardiologicznej” – informuje Agata Indyk, kierownik centrum kardiologii w Oświęcimiu.

Na ten moment brak jest dostępu do rehabilitacji kardiologicznej w ramach oddziału dziennego w Oświęcimiu. Oprócz kardiologa, lekarza rehabilitacji pacjenci będą korzystali z konsultacji dietetyka oraz psychologa klinicznego.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKsiążęca wola – 1. Legendy chomiczków z Kijowa – recenzja komiksu wyd. Egmont
Następny artykuł“Tak! Dla Polski” to już historia. Jakub Chełstowski i trójka radnych w klubie KO