A A+ A++

Naprawa przedniej szyby w aucie poprawia widoczność, estetykę i zabezpiecza przed dalszym pękaniem. Nie zawsze możliwa jest naprawa, ale w niektórych przypadkach szybę można skutecznie zreperować, przywracając jej pierwotną wytrzymałość. Osoba doświadczona zrobi to samodzielnie, ale bezpieczniej jest zlecić to fachowcom. Trzeba mieć na uwadze to, że możliwa jest naprawa tylko niektórych uszkodzeń, dlatego oględzin powinien dokonać specjalista.

Jak powstają uszkodzenia na szybie?

Poważne pęknięcia zazwyczaj są spowodowane kolizją drogową albo mocnym najechaniem na krawężnik – podczas gdy na szybie już wcześniej znajdował się odprysk. Wtedy naprawa nie jest możliwa i konieczna jest wymiana. Próba naprawy szyby kwalifikującej się do wymiany jest niebezpieczna, ponieważ grozi to powiększaniem się uszkodzeń i zaburza widoczność w trakcie jazdy.

Mniejsze odpryski, wgniecenia czy tzw. gwiazdki i pajączki powstają od uderzeń drobnych przedmiotów, jak kamień, kasztan, gałąź itp. Dość częstym zdarzeniem powodującym uszkodzenia jest kamyk wylatujący spod kół samochodu jadącego naprzeciwko. Wszystkie zauważalne ślady na szybie należy niezwłocznie sprawdzać i naprawić bądź przekazać problem profesjonalistom.

Naprawa szyby w aucie – samodzielnie czy w serwisie samochodowym?

Osoby doświadczone mogą samodzielnie naprawić szybę za pomocą specjalnych zestawów naprawczych. Przywróci to pierwotny wygląd, wytrzymałość i zabezpieczy przed powiększaniem się uszkodzeń. Środkiem naprawiającym jest specjalna żywica, która wypełnia odprysk, twardnieje i wiąże się z szybą. Jednak, aby naprawa była skuteczna, trzeba wiedzieć, jakie uszkodzenia można naprawiać.

Jeśli uszkodzenie jest zbyt duże, mieści się w newralgicznym miejscu, albo usterek jest więcej blisko siebie, wtedy naprawa nie jest możliwa i trzeba wymienić szybę. Dlatego najbezpieczniej jest zwrócić się po pomoc do wyspecjalizowanego serwisu https://autoglass.pl/naprawa-szyby/. Pracownik warsztatu określi, czy można podjąć się naprawy. Jeśli tak, to szybko i sprawnie wykonana to na miejscu. Szyba odzyska swoją estetykę, pełną widoczność i wytrzymałość.

Artykuł sponsorowany

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł15. Silesia Marathon. Sprawdź utrudnienia w ruchu w Katowicach
Następny artykułPOWIAT UTWORZY 2 NOWE LINIE AUTOBUSOWE: OSTRÓDA – MORĄG I OSTRÓDA – MIŁOMŁYN