A A+ A++

Dnia 22.09.2023 roku, w wieku 78 lat, opuścił nas Śp. Bogdan Janicki – nie tylko założyciel zakładu pogrzebowego Kalia w Pucku, ale i ważna postać w życiu społeczności Pucka i Kaszub.

Informujemy, że ceremonia pogrzebowa odbędzie się 29.09.2023 roku (piątek) o godzinie 12:00 w kościele p.w. Przemienienia Pańskiego w Gdyni Cisowej. Różaniec za duszę zmarłego zostanie odprawiony w dniu pogrzebu o godz. 11:30. Pochówek po mszy św. odbędzie się na cmentarzu parafialnym Gdynia Cisowa przy ul. Owsianej.

Pan Bogdan swoją przygodę z biznesem rozpoczął w 1989 roku, zakładając Zakład Usług Komunalnych w Pucku. W 2013 roku, firma przeszła w ręce zięcia, Tadeusza Naczyk, pod którego nadzorem przyjęła nazwę „Usługi Pogrzebowe Kalia Puck”.

Służąc mieszkańcom Pucka przez lata, Śp. Bogdan był gwarancją wsparcia w trudnych chwilach. Działał z empatią, szacunkiem i zaangażowaniem. Znał potrzeby lokalnej społeczności, a jego inicjatywa stworzenia elektronicznej bazy cmentarnej pomogła wielu odnaleźć miejsca spoczynku ich bliskich. Za realizację tego projektu współpracował z firmą Piotra Kropidłowskiego oraz parafią św. Ap. Piotra i Pawła w Pucku.

Jego dumne pochodzenie kaszubskie było inspiracją dla wielu. Działał na rzecz promocji kultury kaszubskiej, stając się jej niewątpliwym ambasadorem.

Dla nas pozostaje symbolem uśmiechu, wsparcia i niezmierzonej gotowości do pomocy. Jego słowa i działania stanowią dla nas drogowskaz, którego będziemy się trzymać, kontynuując tradycje i wartości wprowadzone przez założyciela Usług Pogrzebowych Kalia w Pucku.

W tych trudnych dniach składamy najgłębsze wyrazy współczucia rodzinie i bliskim Śp. Bogdana. Niech spoczywa w pokoju, pozostając w naszych sercach na zawsze.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNarodowe Czytanie 2023. Jak w regionie czytali Orzeszkową?
Następny artykułCzęstochowa upamiętniła 81. rocznicę likwidacji getta