A A+ A++

Miasto zamówiło kolejne zabiegi pielęgnacyjne dla 40 cennych drzew, w tym siedmiu pomników przyrody. Prace realizowane są metodą alpinistyczną. Pielęgnację przeszło już kilka drzew na Kośminku, wkrótce specjaliści pojawią się m.in. na ul. Franczaka „Lalka” i Białej. W tym roku pielęgnację przejdzie łącznie 68 drzew.

Co roku, nasze najcenniejsze okazy oddajemy w ręce chirurgów-pielęgniarzy drzew, którzy usuwają z nich posusz czy „opatrują” rany i ubytki. Gdy jest to konieczne, zakładane są wiązania elastyczne w koronie, w celu wzmocnienia osłabionych części. Czasem stosowane są podpory pni i konarów, a wszystko po to, by wartościowy starodrzew pozostał jak najdłużej zdrowy i cieszył nas jeszcze przez wiele lat. O tym, że te prace są ważne dla mieszkańców i mieszkanek, potwierdza obecność takich zadań wśród projektów Zielonego Budżetu i Budżetu Obywatelskiego – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Miasto zleciło leczenie 14 lip i 3 jesionów pensylwańskich przy ul. Franczaka „Lalka”, 5 klonów na cmentarzu przy ul. Białej, trzech przy szkole na ul. Kasprowicza oraz pojedynczych okazów przy przedszkolu na ul. Lwowskiej, szkole na ul. Podwale oraz ulicach: Pawiej, Elektrycznej, Dobrej, Lotniczej, Suchej oraz rondzie Cybulskiego. Ponadto chirurg drzew zajmie się pomnikami przyrody na Marinie przy ul. Krężnickiej (5 lip), ul. Trześniowskiej (lipa) i ul. Rzeszowskiej (dąb szypułkowy). Prace zakończą się pod koniec października.

Pielęgnację pomników przyrody zlecono z projektu IX Budżetu Obywatelskiego „Zadbajmy o zwierzęta”, zaś pozostałych drzew z zadania „Leczenie starodrzewu i pomników przyrody” realizowanego przez Wydział Zieleni i Gospodarki Komunalnej.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPięciolatek na torach pod Nową Solą. Maszynista zdążył zahamować
Następny artykułJESIENNY OGIEŃ 2023 – pokaz dynamiczny najnowszego sprzętu wojskowego