A A+ A++

EkoEksperymentarium to makieta mieszkania stworzona z ekologicznych materiałów, która ma pomóc spojrzeć na kwestie ochrony środowiska z perspektywy pojedynczego użytkownika zasobów (wody, prądu, ogrzewania). Niesie ze sobą bardzo ważny przekaz: każdy z nas może podejmować proste, codzienne działania na rzecz naszej planety.

Przestrzeń dla małych i dużych

Oprócz tematów, które jednoznacznie kojarzymy z codziennymi czynnościami domowymi (kuchnia – segregacja odpadów; łazienka – oszczędzanie wody), wystawa porusza wiele innych kwestii, np. zależności pomiędzy ogrzewaniem a emisją CO2, efektywnego wykorzystywania okna i zasłon dla zatrzymywania ciepła wewnątrz czy zmniejszenia ilości naszych zakupów (często zbędnych). 

Przestrzeń zaprojektowana została tak, aby skorzystały z niej grupy szkolne (dzieci 6–12 lat) i rodziny. Jest atrakcyjna wizualnie i zrozumiała – przekaz pomagają utrwalić humorystyczne rysunki zapadające w pamięć infografiki.

Wyjątkowa wystawa

Wystawę EkoEksperymentarium stworzył zespół kuratorski Mamy Projekt (Joanna Studzińska i Małgosia Żmijska) wraz z zespołem specjalistów i pomocy zaprzyjaźnionych firm (IKEA, SKANSKA, Brama Miasta i Veolia).

Przestrzeń zaprojektowała Pracownia Gdyby, ilustracje wyszły spod ręki Pawła Szlotawy. Produkcją wystaw zajmowały się Joanna Kurkiewicz i Natalia Orbaczewska, a wykonało ją studio Czapla Dekor.

Wystawa będzie dostępna do 11 listopada.

EkoEksperymentarium znajduje się w Bramie Miasta (budynek A) przy ul. Kilińskiego 66. Jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9:00–15:00 dla grup szkolnych, a w soboty w godz. 11:00–16:00 dla indywidualnych zwiedzających. Wstęp na ekspozycję jest bezpłatny, grupy szkolne obowiązują zapisy przez formularz dostępny na stronie: wystawa.ekoeksperymentarium.pl.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUM Łódź: Twój Styl poleca restauracje w Łodzi. 10 adresów, które zachwyciły redaktorów magazynu [ZDJĘCIA]
Następny artykułUM Łódź: Nowe drogi rowerowe w Łodzi. Gdzie powstały w 2023 r.? Gdzie jeszcze trwa budowa? [LISTA]