Dodano: 19 września 2023 13:50
Tematy: andrzej piękny eurovia remont 1 maja zdkium
To jest Nasz news
Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!
Tylko dziesięć dni ma remontująca ulice 1-go maja i Zachodnią firma Eurovia na przebudowanie skrzyżowania ulic 1 Maja i ulicy Karkonoskiej – tak twierdzą pracownicy wałbrzyskiego ZDKiUM. O kłopotach kierowców dużych aut i autobusów na tym skrzyżowaniu informowali media mieszkańcy Sobięcina. Suchej nitki nie zostawił też na nim Starosta powiatu wałbrzyskiego Krzysztof Kwiatkowski.
Skrzyżowanie ulic 1-go Maja i Karkonoskiej to jedno z najbardziej feralnych miejsc tej inwestycji. W czasie budowy już dwukrotnie zmieniano jego układ. Jak tłumaczy jednak Andrzej Piękny z Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu inwestycja realizowana jest w systemie zaprojektuj i zbuduj i to od wykonawcy zależy, jak będzie ostatecznie wyglądała.
– Według naszej oceny przedstawiony projekt nie jest dobrym rozwiązaniem, biorąc pod uwagę funkcjonalność rozwiązania, uwzględniając jego specyfikę oraz pojazdy przejeżdżające przez to skrzyżowanie. – mówi Andrzej Piękny z wałbrzyskiego ZDKiUM.
REKLAMA
Wykonawca został przez wałbrzyskich urzędników zobligowany do tego, aby przeprojektować feralne skrzyżowanie, na którym dziś nie mieszczą się nawet średniej wielkości samochody, co jak podkreśla Andrzej Piękny , widoczne jest wyraźnie na już teraz rozjeżdżanych krawężnikach i chodniku.
– Jednoznacznie przedstawiliśmy swoje stanowisko, że jest to koszt, który poniesie firma Eurovia, bo takiego rozwiązania my nie przyjmujemy.
Teraz Eurovia powinna przedstawić nowy projekt tak, aby zatwierdził go inżynier kontraktu i przebudować skrzyżowanie. Czasu jest bardzo mało, bo ostateczne zakończenie prac zaplanowano na 28 września.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS