Twierdza Łowicz została obroniona. KS Księżak Łowicz wygrał mecz 20. kolejki I ligi koszykówki męskiej, pokonując w sobotę, 25 stycznia 2020 roku, KK Timeout Polonia 1912 Leszno 101:78.

Zgodnie z zapowiedzią trenera Michała Spychały, tym meczem udało się odskoczyć nieco pozostałym zespołom. Waleczność i charakter koszykarzy Księżaka  pozwoliły zakończyć spotkanie zwycięstwem, choć do przerwy gra była bardzo wyrównana.

Łowiczanie rozpoczęli dynamicznie i w pierwszej kwarcie udało się odskoczyć Polonii o siedem punktów. Niestety w drugiej nie poszło już tak łatwo. Goście trzymali poziom i powoli, ale skutecznie odrabiali straty. Zabrakło tylko jednego punktu, aby wynik był remisowy (45:44).

Po przerwie szala zwycięstwa systematycznie przechylała się na korzyść Księżaka, co było niczym „miód na serce” kibiców. Dla takich emocji przychodzą i wspierają swoją drużynę. Dwie kolejne kwarty należały bezapelacyjnie do łowiczan, którzy zakończyli je kolejno wynikiem 28:15 i 28:18. Po raz kolejny Księżak pokazał, że jest drużyną, że każdemu koszykarzowi zależy na sukcesie zespołu.

Najskuteczniejszym zawodnikiem był Mikołaj Grod (24), ale świetnie radzili sobie także Piotr Robak (16) i Mikołaj Stopierzyński (14), którzy rzucili cztery „trójki” oraz Michał Samsonowicz, wykonawca trzech udanych rzutów za trzy punkty. Zresztą cała drużyna dobrze sprawdziła się w tym spotkaniu.

20. kolejka I ligi koszykówki męskiej:
KS Księżak Łowicz – KK Timeout Polonia 1912 Leszno 101:78 (31:24, 14:20, 28:15, 28:18)
Księżak: Mikołaj Grod 24, Piotr Robak 16 (4×3), Michał Samsonowicz 16 (3×3), Mikołaj Stopierzyński 14 (4×3) i Mikołaj Czyż 5 oraz Arkadiusz Kobus 10, Przemysław Tradecki 6 (2×3), Michał Świderski 6 (2×3), Marcel Kapuściński 2 i Mateusz Gładki 2.
Najwięcej dla Leszna: Hubert Pabian 18 (2×3), Dawid Sączewski 14 (3×3), Michał Jodłowski 12 i Kamil Chanas 10 (1×3).
Sędziowali: Jacek Litawa (Warszawa), Cezary Kurowski (Gdańsk) i Błażej Rymarczyk (Warszawa). Komisarz: Bartłomiej Wojdak (Łódź).

PBG Biofarm Basket Poznań – KS Górnik Trans.eu Wałbrzych 83:80
Weegree AZS Politechnika Opolska Opole – PTG Rawlplug Sokół Łańcut 94:78
KS Pogoń Prudnik – STK Czarni Słupsk 72:89
MUKS Energa Kotwica Kołobrzeg – Elektrobud-Investment MKS Znicz Basket Pruszków 92:73
KKK Miasto Szkła Krosno – GKS Tychy (n, godz. 18.00)
Pauza: WKK Wrocław i MKS Zetkama Doral Nysa Kłodzko.