Spektakl o tajemnicach glinianych dzbanków, stoiska historyczne, pokazy strojów historycznych i broni białej oraz… pieczone pyrki – wszystko to czeka na chętnych na pikniku archeologicznym na placu Kolegiackim.
Piknik odbędzie 16 września i rozpocznie o godzinie 11.00 i potrwa do 17.00. W tym czasie na placu będą stały stoiska archeologiczne działające w ramach wydarzenia “Archeologia (do)Poznania. Spojrzenie na zaginione życie miasta od X do początków XX wieku”. Będzie też wystawa fotografii z badań prowadzonych na terenie placu Kolegiackiego i Ostrowa Tumskiego. Od godziny 12.00 trwać będzie gra miejska w historycznych miejscach wokół placu Kolegiackiego.
“W ramach tego wydarzenia organizatorzy przygotowali wiele atrakcji” – informują miejscy urzędnicy. – “Wśród nich zaplanowano spektakl “Tajemnice glinianych dzbanków” z muzyką na żywo. Sztukę przedstawi teatr Mozaika w samo południe. O godzinie 13.00 odbędą się warsztaty toczenia na kole garncarskim oraz lepienia ręcznego dawnymi metodami. Miłośnicy aktywnego wypoczynku z pewnością wezmą udział w podróżach historycznych z przewodnikiem miejskim. Wycieczki będą odbywać się o godzinie 14.00, 15.00 i 16.00″.
Co będzie czekało na zainteresowanych podczas wycieczek? Miłośnicy historii zostaną wtajemniczeni w tradycje królewskie i wielkopolskiego oręża, obejrzeć liczne stroje historyczne i prezentację broni białej, jakiej używano w historii Poznania. Będą mogli także skosztować pieczonych pyrek.
Piknik organizowany jest w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa – cyklicznego projektu kulturalnego, społecznego i edukacyjnego, promującego regionalne dziedzictwo kulturowe i podkreślającego wspólne korzenie kultury europejskiej. Dzięki niemu co roku jego uczestnicy mogą zwiedzić najciekawsze zabytki i skorzystać z rozmaitych wydarzeń.
Źródło: UMP
Ostatnio dodane:
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS